Sophia Myles

Sophia Myles

Celé jméno: Sophia Jane Myles
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Mansfield Park, Underworld, Doctor Who, A Discovery of Witches

Datum narození: 18.3.1980 (43 let)

Sophia se narodila v Anglii rodičům Peterovi a Jane. Její otec je farář anglikánské církve a matka pracuje ve vydavatelství. Do svým 11 let žila v Notting Hillu. Poté byl její otec přeložen do Isleworthu na předměstí Londýna. Původně chtěla studovat na univerzitě v Cambridge, ale rozhodla se věnovat pouze herectví. Umí mluvit francouzsky a německy, poslouchá Tracy Chapman, ráda jezdí na koni, lyžuje a plave.

V 16 letech zazářila ve školní hře Teachers, kde ji objevil Oscarem ověnčený scénárista Julian Fellowes. Ten zrovna pracoval na filmu The Prince and the Pauper, ve kterém dostala Sophia svou první roli. Dva roky nato hrála v mini serii Big Women. V roce 1999 dostala roli Susan ve filmu Mansfield Park. Dále si zahrála Agnes Fleming v televizní sérii Oliver Twist. Poté dostala několik malých rolí ve filmech a v televizních show. Nejvýznamnější z nich je role manželky Johnyho Deppa ve filmu Z Pekla.

V roce 2003 hrála s Kate Beckinsale ve filmu Underworld. V tom samém roce dostala roli ve filmovém ztvárnění anglického kultovního hitu Thuderbirds. Později se vrátila ke svým televizním kořenům a zahrála si Lizzie Carter v seriálu Colditz a v epizodě seriálu Agatha Christie's Marple. Sophia dále hrála mladou irskou princeznu ve filmu Tristan a Isolda a v roce 2006 Madame de Pompadour v Doctor Who.

Objevila se také v dalších seriálech jako Moonlight, Extras, Spooks, nebo nejnovější A Discovery of Witches.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
A Discovery of Witches Rebecca Bishopová 2018 2021 2

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů