Staci Keanan

Staci Keanan

Celé jméno: Anastasia Love Sagorsky
Místo narození: Devon, Pensylvánie, USA
Známé projekty: My Two Dads, Going Places, Step by Step

Datum narození: 6.6.1975 (48 let)

Herečka Staci Keanan se narodila roku 1975 v Devonu kousek od Filadelfie. Má sestru Pilar a je dcerou Irva a Jacqueline Sargovských. Její otec se živil jako prodejce automobilů. Když byla ještě malá, tak se její rodiče rozvedli, a proto žila pouze se svou matkou a sestrou.

Už jako čtyřleté dítě se objevovala na obálkách různých časopisů, přičemž zhruba v osmi letech odstartovala svou modelingovou a divadelní kariéru. Zpočátku sice chtěla být servírkou, ale divadla se jí zalíbila natolik, že se rozhodla nejdříve věnovat studiu. A právě na škole získala první ocenění za své výjimečné výkony.

Herečka se věnovala divadelnímu herectví v New Yorku, ale jakmile se jí podařilo získat roli Nicole Bradford v seriálu My Two Dads, tak se rodina přestěhovala do Los Angeles, kde se seriál natáčel. Tehdy se psal rok 1987, v té době bylo herečce 12 let a tato role byla její vůbec první v nějakém seriálu.

Svou kariéru rozjela skutečně dobře, roli Nicole se věnovala až do roku 1990, přičemž poté si střihla hlavní roli ve filmu Lisa. Hned poté se začala věnovat další velké seriálové roli. Tou se tentokrát stala Lindsay Bowen, kterou si v letech 1990–1991 střihla v seriálu Going Places.

Její jednoznačně největší rolí je však postava Dany Foster, kterou si v letech 1991–1998 zahrála v seriálu Step by Step. I když byla její postava většinou protivná, tak si ji diváci zamilovali. Herečka se tu navíc objevila ve všech dílech.

Za tuto roli získala několik menších ocenění, přičemž se nevěnovala pouze jí. Zahrála si menší role například ve filmech Ski Hard či Zkurvená nuda. Rolí Dany však její aktivní herecká kariéra skončila. Později si sice zahrála v několika projektech, ale to buď sebe, nebo nějakou menší roličku. Nikdo neví, proč se herectví přestala věnovat.

Během své kariéry vystupovala pod různými jmény. Kromě Staci Keanan je někde uváděná jako Stacy Keenan či Staci Love. Po hraní se začala věnovat studiu, konkrétně studovala dějiny umění na University of California. Poté studovala ještě na Southwestern Law School, kde se věnovala právu. V současné době se tedy pohybuje v právnickém oboru.

Keanan má ráda zvířata, konkrétně měla kočku i psa. Její předci pochází z východní Evropy, ve volném čase se věnuje hraní tenisu a čtení knih. Jejím manželem je herec a producent Guy Birtwhistle.

Foto: ABC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Step by Step Dana Foster 1991 1998 7

Filtr seriálů