Suzanne Somers

Suzanne Somers

Celé jméno: Suzanne Marie Mahoney
Místo narození: San Bruno, Kalifornie, USA
Známé projekty: Three's Company, Step by Step, She's the Sheriff

Datum narození: 16.10.1946Datum úmrtí: 15.10.2023 (76 let)

Suzanne Somers je americká herečka, která se narodila roku 1946 v Kalifornii jako třetí ze čtyř dětí katolických rodičů s irskými a anglickými kořeny. Její otec Francis se živil prací dělníka a zahradníka, zatímco její matka Marion pracovala v nemocnici.

Herečka neměla jednoduché dětství, když jí bylo zhruba šest let, tak její otec začal moc pít, přičemž si svou zlost často vylíval právě na svých dětech. Suzanne tak byla v dětství často bita. Kromě toho se jí ani moc nedařilo ve škole, protože měla problémy s dyslexií.

Střední školu studovala na Capuchino High School, ale kromě toho chodila i na Mercy High School, kde byla mimo jiné roztleskávačkou. Dále chodila na San Francisco College for Women, nicméně své studium musela po půl roce ukončit, protože otěhotněla. V té době byl jejím mužem dětský psycholog Bruce Somers, se kterým má od roku 1965 syna Bruce Jr.

Kariéru herečky sice odstartovala už roku 1963, tedy ještě během studia na střední škole, ale pořádně se své kariéře začala věnovat až od roku 1973. Mezitím se věnovala jiným povoláním, nejvíce se držela kariéry modelky, ale ta jí moc nevydělávala. Roku 1970 byla dokonce zadržena policií kvůli vypisování nekrytých šeků.

Určitě si říkáte, proč budoucí herečka takto střídala zaměstnání a vypisovala nekryté šeky. Problém byl v tom, že sice od roku 1965 měla manžela a syna, ale manžel se s ní o tři roky později rozvedl. Herečka tak neustále sháněla peníze, aby uživila sebe i svého syna.

Obrat však nastal v již zmiňovaném roce 1973, kdy se začala objevovat pravidelně v různých televizních projektech. Po menších rolích se v letech 1977–1981 pravidelně věnovala postavě Chrissy Snow, kterou si zahrála v seriálu Three's Company. I když šlo o velkou roli, tak si kvůli ní herečka nijak nevylepšila své renomé, protože byla ze seriálu vyhozena, a to kvůli tomu, že žádala vyšší plat.

I přesto se však dočkala dalších větších rolí, zahrála si například ve filmech Nic osobního a Bohatí muži, svobodné ženy. V letech 1987–1989 hrála hlavní roli v komediálním seriálu She's the Sheriff, kde si střihla roli šerifky Hildy Granger, ústřední postavy.

Její jednoznačně nejznámější rolí je postava Carol Foster-Lambert, kterou si v letech 1991–1998 zahrála v seriálu Step by Step. Sehrála tu roli sexy matky rodiny, která neustále lpěla na svých dětech. Rolí v tomto seriálu však prakticky ukončila svou hereckou kariéru. Svou vůbec poslední roli totiž získala ve filmu Těžké časy, který se vysílal rok po konci seriálu.

Co se týče jejího osobního života, po Bruci Somersovi, se kterým žila v letech 1965–1968, si roku 1977 vzala za muže producenta Alana Hamela, se kterým žije dodnes. Její jediný potomek, syn Bruce, z ní udělal trojnásobnou babičku, protože má vnoučata Camelii, Violet a Daisy. Kdybychom však počítali i její nevlastní děti, tak má dvě děti, protože z prvního manželství má nevlastní dceru Leslie.

Roku 2000 se herečka dozvěděla, že má rakovinu prsu, ale nemoc úspěšně překonala. Když byl roku 2007 velký požár v Kalifornii, tak ten bohužel zničil i hereččin dům. Má svůj vlastní teleshopping, podporovala Trumpovu kandidaturu na post amerického prezidenta a v průběhu své herecké kariéry se objevila i na dvou obálkách časopisu Playboy.

Herečka sice roku 1999 ukončila svou hereckou kariéru, ale v televizi se i nadále objevuje. Vystupuje totiž v různých pořadech, a to buď jako host, nebo jako moderátorka.

Foto: Volné dílo


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Step by Step Carol Foster-Lambert 1991 1998 7

Filtr seriálů