T'Nia Miller

T'Nia Miller

Celé jméno: T'Nia Miller
Místo narození: Londýn, Velká Británie
Známé projekty: The Haunting of Bly Manor, Witless, Years and Years

Datum narození: 2.3.1975 (49 let)

T'Nia Miller je britská herečka, která v televizní sféře prokoukla v roce 2007. Svůj tříepizodní debut si odbyla v dramatu Dubplate Drama, v němž si zahrála Nadine. Herečka následně vystřídala několik epizodních rolí, například v seriálech The Bill či v Holby City, než se objevila ve svém prvním celovečerním snímku Stud Life jako JJ. T'Nia začal dostávat víc a víc nabídek, které se týkaly především míst v ansámblu vedlejších postav. Odskočila si do projektů, jako jsou Babylon, Banana, Cucumber, Doctor Who, Guilt a Born to Kill.

Embed from Getty Images

Své první velké role se dočkala v průběhu let 2016 až 2018 v thrilleru stanice BBC Three. Ve Witless si střihla postavu DC Wiltonové. O rok později se nechala zaměstnat dalším britským dramatem, minisérií Years and Years, kde se objevila jako jedna z předních postav. Na počátku roku 2020 poprvé vstoupila do streamovacích vod služby Netflix v druhé sérii Sexuální výchovy. U Netflixu zůstala, protože hned poté byla obsazena do role paní domácí sídla Bly coby Hannah Groseová v hororovce The Haunting of Bly Manor.

T'Nia má vystudovanou školu Guildford School of Acting, kterou dokončila v roce 2004. Stala se pyšnou matkou a v Anglii je známá díky tomu, že si často holí hlavu. Herečka totiž prohlásila, že odmítá schovávat svou tvář za svými vlasy.

Foto: Getty Images


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Peripheral Cherise Nuland 2022 1
Sex Education Maxine Tarrington 2020 2020 1

Filtr seriálů