T.V. Carpio

T.V. Carpio

Celé jméno: Teresa Victoria Carpio
Místo narození: Oklahoma City, Oklahoma, USA
Známé projekty: Napříč vesmírem, The Client List, Všemocný

Datum narození: 5.4.1981 (43 let)

Teresa Victoria Carpio je americká herečka a zpěvačka. Narodila se v dubnu 1981 v Oklahomě. Je dcerou hongkongské zpěvačky Teresy Carpio a módního designera Petera Muiho. Většinu svého dětství Carpio strávila v mezinárodní škole v Hongkongu a v jedenácti letech se přistěhovala do Springfieldu v Missouri. Ve čtrnácti letech pak do New Yorku. Carpio byla původně v adolescentních letech kraslobruslařka, ale uvědomila si, že není dostatečně dobrá. Proto se rozhodla studovat jazzovou hudbu a tanec.

Svůj televizní debut měla v roce 2002 jako uklízečka v jednom díle Law & Order. V roce 2004 si zahrála Gail v She Hate Me a měla svoji první velkou roli jako Angela Tsing ve filmu Sucker Free City – oba filmy režíroval Spike Lee. Mezi prosincem 2006 a dubnem 2007 měla svůj debut na Broadwayi ve hře Rent jako Alexi Darlingová.

Poté se rozhodla přestěhovat do Los Angeles, aby se mohla lépe věnovat herectví. Její průlom přišel ve filmu Across the Universe – Napříč vesmírem (2007), kde si zahrála Prudence, roztleskávačku, která se zamiluje do jiné roztleskávačky, ale její láska není opětována. Velkou roli pak měla také ve filmu Limitless – Všemocný (2011), kde si zahrála vedle Bradleyho Coopera.

Následně přišla její doposud největší televizní role, v roce 2013 dostala opakující roli Shelby Princeové v seriálu The Client List. V seriálové sezóně 2021–2022 měla opakující roli v seriálu Big Sky a následující rok byla obsazena do vedlejší role v osmé řadě Chicago Med.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Chicago Med Grace Songová 2023 2023 1

Filtr seriálů