Talisa Soto

Talisa Soto

Celé jméno: Miriam Talisa Soto
Místo narození: Brooklyn, New York City, New York, USA
Známé projekty: Mortal Kombat, Mortal Kombat: Annihilation, Licence to Kill

Datum narození: 27.3.1967 (57 let)

Sotová se narodila v Brooklynu v New Yorku jako nejmladší ze čtyř dětí rodičů, kteří se do New Yorku přistěhovali z Portorika. V raném dětství se rodiče přestěhovali do Northamptonu v Massachusetts, kde Sotová a její sourozenci vyrůstali a vzdělávali se ve státních školách.

V patnácti letech podepsala Sotová smlouvu se společností Click Model Management a během letních prázdnin se začala věnovat modelingu. Několik týdnů po podepsání smlouvy odcestovala do Paříže, kde se objevila v layoutu pro Vogue, který nafotil Bruce Weber. Po prázdninách se Sotová vrátila do Northamptonu, aby pokračovala ve studiu. Až do ukončení střední školy se věnovala modelingu jen příležitostně.

Později se objevila na obálkách amerických a britských časopisů Vogue, britské Elle, Mademoiselle, Glamour a Self. Sotová se také objevila v reklamních kampaních pro značky Calvin Klein, Cartier, Clarins, Revlon, Salvatore Ferragamo, Saks Fifth Avenue a Versace.

V roce 1988, kdy se vrátila do Spojených států, se zúčastnila konkurzu a získala roli Indie v celovečerním debutu Spike of Bensonhurst. V roce 1988 byla obsazena do role Lupe do filmu// Licence to Kill// s Timothy Daltonem v hlavní roli a do role Marie Rivery ve filmu The Mambo Kings.

V roce 1997 se provdala za herce Costase Mandylora. V roce 2000 se rozvedli.

Sotová a herec Benjamin Bratt spolu navázali vztah, když se zúčastnili premiéry filmu Piñero na Světovém filmovém festivalu v Montrealu. Ve filmu hráli milence. 13. dubna 2002 se v San Franciscu vzali a mají spolu dvě děti.

Foto: MGM


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
James Bond Lupe Lamora 1989 1989 1

Filtr seriálů