Tara Strong

Tara Strong

Celé jméno: Tara Strong
Místo narození: Toronto, Ontario, Kanada
Známé projekty: Loki, Hello Kitty, Méďa 2

Datum narození: 12.2.1973 (51 let)

Tara Strong je kanadská herečka, která začala s hraním od svých třinácti let. Zpočátku začínala hrát v reklamních spotech, následně se přesunula do seriálů, filmů, ale také například seriálů. Má velice specifický hlas, což jí umožnilo nejen získat velkou přízeň právě v muzikálech, ale především ve světě dabingu.

Její největší úspěch je právě dabování v Hello Kitty, kdy se následně z Tary Strong stal velký hit. Když herečka zjistila, že získává velkou popularitu, rozhodla se opustit své rodné Toronto a přestěhovala se kvůli více pracovním příležitostem do Los Angeles. Tam na ní čekala již slunná kariéra, kdy střídala roli za rolí, opět zářila především v dabingu.

Na svém účtu na Twitteru má více jak 350 tisíc sledujících, často tam vybírá peníze na pomoc dětem, ke kterým má velice vřelý vztah. Dá se říci, že prakticky celá její kariéra je především zaměřena na dabing animovaných filmů a seriálů. Tara Stong žije v Los Angeles se svým mužem Craigem Strongem, se kterým vychovává dvě děti. Její hlas můžeme především znát ze seriálu Loki.

Foto: Warner Brothers


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Loki Miss Minutes 2021 2023 2

Filtr seriálů