Taran Killam

Taran Killam

Celé jméno: Taran Hourie Killam
Místo narození: Culver City, Kalifornie, USA
Známé projekty: Saturday Night Live, Single Parents

Datum narození: 1.4.1982 (42 let)

Taran Killam je americký herec a komik, který se narodil roku 1982 v Culver City. Jeho matka často jezdila po státech se svou kapelou, zatímco se jeho otec věnoval divadelnímu herectví. Do svých patnácti let žil v Big Bear Lake, odkud zamířil do Los Angeles.

Herectví se věnoval už na střední škole, následně studoval na University of California, kde se věnoval oborům divadlo, film a televize. Během studia se však často věnoval divadelním festivalům, a tak ze školy odešel, aby mohl zahájit svou hereckou kariéru.

Vždycky se považoval spíše za komika, a tak se během své kariéry zaměřoval především na komedii. Prvních rolí se dočkal už během studia, ale jakmile odešel ze školy, pustil se do herectví naplno. Během studia vystupoval v pořadu MADtv, kde představoval nejmladšího člena.

V první dekádě 21. století si zahrál například v seriálech Scrubs a How I Met Your Mother či filmu Bez mobilu ani ránu. Od roku 2010 se stal členem Saturday Night Live, kde vystupoval až do roku 2016. Objevil se tu v poměrně hojném počtu epizod.

Během toho se věnoval například dabování seriálu The Awesomes, kde v letech 2013–2015 namluvil Frantica. Dále jsme ho mohli vidět v Angie Tribeca, Drunk History a Arrested Development nebo slyšet v Gaslight a Nature Cat. Větší role si zahrál i ve filmech Zabít Gunthera či Night School.

Z poslední doby je znám především díky seriálu Single Parents, kde si v letech 2018–2019 zahrál Willa Coopera, ústřední postavu. Roku 2021 jsme ho také mohli vidět v seriálu American Crime Story, kde si zahrál Stevea Jonese.

Killam si roku 2012 vzal za ženu svou dlouholetou přítelkyni, herečku Cobie Smulders, se kterou má dvě dcery. První se jim narodila roku 2009, zatímco druhá roku 2015. Zajímavostí je, že je herec jen o dva dny starší než jeho manželka Smulders.

Foto CC BY 3.0 Nightscream, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother Gary Blauman 2006 2014 5

Filtr seriálů