Ted King

Ted King

Celé jméno: Theodore William King
Místo narození: Hollywood, Kalifornie, USA
Známé projekty: Charmed, General Hospital, One Life to Live

Datum narození: 1.10.1965 (58 let)

Ted King je americký herec, který se narodil roku 1965 v Kalifornii. I když se narodil přímo v Hollywoodu, tak vyrůstal v Bethesdě a New Yorku. Vzdělával se na New York University, kde se věnoval režírování filmů. Kromě toho chodil i na Kalifornskou univerzitu v Santě Barbaře. Za zmínku stojí jeho vliv na newyorskou divadelní scénu. Nejenom že se podílel na založení Portal Theatre Company, ale zároveň i několik let hrál v newyorských divadlech.

Kariéře herce se začal věnovat od roku 1990, kdy se objevoval v různých seriálech. Jednou z jeho prvních rolí se stala postava Dannyho Robertse, kterého si v letech 1995–1996 zahrál v seriálu The City. Dále si zahrál v seriálu Timecop, kde v letech 1997–1998 hrál policistu Jacka Logana.

V letech 1998–1999 si zahrál podstatnou roli v první sérii Charmed. Zde působil jako jedna z hlavních postav, objevil se tu totiž jako inspektor Andy Trudeau. Chvíli poté se začal věnovat mýdlové opeře General Hospital, kde v letech 2002–2007 vystupoval jako Lorenzo Alcazar (původně se tu však objevil v roli jeho bratra Luise Alcazara). Zahrál si tu v neuvěřitelných 510 epizodách.

Po General Hospital se začal věnovat další mýdlové opeře, tentokrát se však jednalo o seriál One Life to Live, kde si v letech 2011–2012 zahrál Tomase Delgada. Jeho další televizní role jsou pouze epizodního charakteru, z pozdější doby zmiňme například seriál Alpha House, ve kterém se objevil jako Al Hickok.

Dříve vystupoval pod jménem T. W. King, nyní je znám jako Ted King. Roku 2008 si vzal za ženu svou přítelkyni Mayu Rodwell, se kterou má dcery Avu Celeste a Vivienne Aurelii.

Foto: HBO


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Charmed Andy Trudeau 1998 1999 1

Filtr seriálů