Tembi Locke

Tembi Locke

Celé jméno: Tembekile Locke
Místo narození: Houston, Texas, USA
Známé projekty: SlidersEureka

Datum narození: 26.7.1970 (53 let)

Tembi Locke je americká herečka, která se narodila roku 1970 v texaském Houstonu. Je dcerou bojovníků za občanská práva, vzdělávala se na Alief Hastings High School a jednu dobu žila v Itálii, a to díky výměnnému programu. Zde se naučila plynule mluvit italsky a zahrála si tu i v několika televizních projektech.

Po návratu do USA vystudovala Wesleyan University, po které se přestěhovala do New Yorku, kde odstartovala její kariéra. První role získala v televizních seriálech, na začátku své kariéry si například zahrála v seriálu Beverly Hills, 90210, kde se objevila jako Lisa Dixon.

Po další výraznější roli v seriálu Claude's Crib začala vystupovat v Sliders, kde si v letech 1999–2000 zahrála Dr. Dianu Davis. Dále jsme ji mohli vidět v seriálech Raising Dad, Like Family, Windfall, The Magicians, NCIS: Los Angeles a Never Have I Ever.

Její největší rolí je postava Grace Monroe, kterou si v letech 2010–2012 zahrála v seriálu Eureka. Filmovým rolím se poměrně vyhýbá, protože jich na svém kontě moc nemá. Objevila se například v thrilleru Černá vdova či komedii Návrat blbýho a blbějšího.

Jejím manželem byl italský kuchař Rosario Gullo, který však zemřel roku 2012. Společně mají adoptovanou dceru Zoelu, se kterou bydlí v Los Angeles. Herečka je vegetariánka, ráda vaří, běhám a rybaří.

Foto CC BY-SA 3.0 Tembi Locke, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Eureka Grace Monroe 2010 2012 2

Filtr seriálů