Terry Kinney

Terry Kinney

Celé jméno: Terry Kinney
Místo narození: Lincoln, Illinois, USA
Známé projekty: Billions, Good BehaviorOz

Datum narození: 29.1.1954 (70 let)

Terry je převážně divadelní herec a režisér, který společně s Garym Sinisem a Jeffem Perrym založil Steppenwolf Theatre Company. S Jeffem se poznali na Illinoiské státní univerzitě a s Garym po představení Pomády, ve kterém vystupoval. V roce 1974 založili divadelní společnost, ve které používali filmové techniky jako zrychlený čas či hudební soundtracky.

Terry hrál roky na divadle a také režíroval, ale po jednom ošklivém záchvatu paniky během hry se na několik let odmlčel. V novém tisíciletí se na prkna, která znamenají svět, opět vrátil, a to jako herec i režisér.

Ovšem Terry není jen divadelním hercem, je známým i ve světě filmu a televize. V roce 1988 se objevil ve filmu Miles from Home, režírovaném Garym Sinisem, spolu s dalšími členy Steppenwolf. V roce 1995 si zahrál pod taktovkou Tommyho Lee Jonese ve westernové adaptaci The Good Old Boys. V roce 2001 si zahrál otce hlavní postavy představované Julií Stiles ve filmu Save the Last Dance. V roce 2006 natočil krátký film Kubuku Rides (This Is It) o drogové závislosti, který byl prvním produkčním počinem Steppenwolf Films.

Embed from Getty Images

Mezi jeho seriálové role patří například Joseph P. Kennedy v minisérii J.F.K.: Reckless Youth (1993), Tim McManus ve vězeňském dramatu Oz, seržant Harvey Brown v The Unusuals, Heggerman v Being Human, Dr. Owen Morely v Black Box a nejnověji tajemný Hall v dramatu Billions.

Mezi jeho seriálové zářezy také patří menší role v seriálech Good Behavior, Fargo, Elementary, NYC 22, The Good Wife a The Mentalist.

Kinney byl ženatý s herečkou Elizabeth Perkins (Weeds) a také s herečkou Kathryn Erbe, se kterou se potkal v seriálu Oz. S Karthryn má dceru Maeve a syna Carsona.

Foto: TNT


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Billions Hall 2016 5

Filtr seriálů