Thomas Jane

Thomas Jane

Celé jméno: Thomas Elliott III
Místo narození: Baltimore, Maryland, USA
Známé projekty: The Expanse, Punisher, Deep Blue Sea

Datum narození: 22.2.1969 (55 let)

Thomas Jane se narodil v Baltimoru, jeho matka se specializovala na obchod se starožitnostmi a otec je biogenetický inženýr. Thomas se v 18 letech přestěhoval do Hollywoodu s tím, že zde rozjede svoji profesionální hereckou dráhu. Zpočátku bydlel pouze ve svém autě a vydělával si pouličním zpěvem. Do jeho repertoáru patřily především tyto dvě písně – „Hey Joe“ a „Knockin' on Heaven's Door“ -, které opakoval do zblbnutí, což vedlo k tomu, že mu kolikrát lidé zaplatili jenom kvůli tomu, aby přestal hrát a zpívat.

První větší roli sehrál ve filmu Buffy, the Vampire Slayer, poté následovalo několik menších rolí ve filmech jako Magnolia nebo Boogie Nights.

Na přelomu nového tisíciletí figuroval v hlavní roli ve filmu Deep Blue See a do podvědomí režisérů se dostal především díky roli Mickeyho Mantla ve filmu 61*, který produkovalo HBO v roce 2001. Po tomto filmu byl Thomas obsazován do významnějších rolí, například ve filmech The Mist, Dreamcatcher nebo The Punisher, kvůli kterému trénoval sedm měsíců s Navy SEALs. Od prosince 2015 hraje jednu z hlavních rolí, charismatického detektiva Joe Millera, ve sci-fi seriálu The Expanse.

Spolu s Time Bradstreetem vede projekt Raw. Byl ženatý s herečkou Patricií Arquette, se kterou má dceru Harlow Olivii Calliope.

Foto: Dimension Films

Autor profilu: @Sh3pp


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Predator Baxley 2018 2018 1
The Expanse Joe Miller 2015 2019 4

Filtr seriálů