Thure Lindhardt

Thure Lindhardt

Celé jméno: Thure Frank Lindhardt
Místo narození: Kodaň, Dánsko
Známé projekty: The Last Kingdom, The Borgias, Bron/Broen

Datum narození: 24.12.1974 (43 let)

Thure Lindhardt se narodil v Kodani. Již od pěti let věděl, že chce být hercem. Poprvé si před kameru stoupl ve 12 letech, tedy v roce 1987, ve filmu Negerkys og labre larver. Tentýž rok se objevil v dánském filmu Pelle erobreren, který získal mnohá ocenění, včetně Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

V roce 1998 ukončil studium herectví. O rok později si zahrál v rodinné sáze Morten Korch – Ved stillebækken, kterou produkoval známý dánský režisér Lars von Trier. Jeho první opravdu výraznější rolí byla postava autistického chlapce, který byl obviněn z vraždy, a to ve filmu Her i nærheden z roku 2000. Za výkon v tomto filmu byl oceněn na 50. filmovém festivalu v Berlíně.


Thure pravidelně hraje v dánských, německých i amerických produkcích. Výhodou jistě je, že mluví plynně dánsky, anglicky, německy, švédsky a norsky. Částečně ovládá i francouzštinu.

Seriálový divák si tohoto talentovaného dánského herce může pamatovat např. ze seriálů The Borgias či The Last Kingdom.


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.