Thure Lindhardt

Thure Lindhardt

Celé jméno: Thure Frank Lindhardt
Místo narození: Kodaň, Dánsko
Známé projekty: The Last Kingdom, The Borgias, Bron/Broen

Datum narození: 24.12.1974 (48 let)

Thure Lindhardt se narodil v Kodani. Již od pěti let věděl, že chce být hercem. Poprvé si před kameru stoupl ve 12 letech, tedy v roce 1987, ve filmu Negerkys og labre larver. Tentýž rok se objevil v dánském filmu Pelle erobreren, který získal mnohá ocenění, včetně Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

V roce 1998 ukončil studium herectví. O rok později si zahrál v rodinné sáze Morten Korch – Ved stillebækken, kterou produkoval známý dánský režisér Lars von Trier. Jeho první opravdu výraznější rolí byla postava autistického chlapce, který byl obviněn z vraždy, a to ve filmu Her i nærheden z roku 2000. Za výkon v tomto filmu byl oceněn na 50. filmovém festivalu v Berlíně.

Thure pravidelně hraje v dánských, německých i amerických produkcích. Výhodou jistě je, že mluví plynně dánsky, anglicky, německy, švédsky a norsky. Částečně ovládá i francouzštinu.

Seriálový divák si tohoto talentovaného dánského herce může pamatovat např. ze seriálů The Borgias či The Last Kingdom.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Bron/Broen Henrik Sabroe 2015 1
The Borgias Rufio 2013 2013 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů