Tim DeKay

Tim DeKay

Celé jméno: Timothy Robert DeKay
Místo narození: Ithaca, New York, USA
Známé projekty: White Collar, Carnivàle

Datum narození: 12.6.1963 (60 let)

Tim DeKay se narodil v Ithace ve státě New York, ale vyrostl a chodil do školy v Lansingu, malém Ithackém předměstí. Tom byl školní sportovec, hrál i univerzitní basketbal a baseball. Navštěvoval universitu Le Moyne College, kde studovat obchod a filosofii. Zde v roce 1985 získal bakalářský titul a nadále měl v plánu zaměřit svou kariéru na obchod či právo.

Nakonec se ale rozhodl pro další studium a navštěvoval Rutgers University, kde získal titul Master of Fine Arts a poznal se se svou manželkou, herečkou Elisou Taylor. V současné době žije v Kalifornii se svou ženou a dvěma dětmi. V květnu 2010 se vrátil na Le Moyne College, kde přednesl zahajovací řec a získal titul honoris causa (Doctor of Humane Letters honoris causa).

Krátce se objevil ve dvou epizodách Seinfelda jako Elainin přítel Kevin. Můžete ho znát jako Dr. Paula Thomase ze seriálu Party of Five či z Carnivàle nebo Tell Me You Love Me. K jeho prozatím nejvýznamnějším roli patří zvláštní agent Burke v seriálu White Collar.

Kromě televizních rolí má i obsáhlé zkušenosti na prknech, která znamenají svět, zahrál si například v Someone to Watch Over Me, Kupci benátském a The Lion in Winter.

V roce 2009 Tim jak režíroval, tak produkoval krátký film This Monday. Film byl zařazen nejméně v půl tuctu filmových festivalů včetně Cannes Short Film Corner, kde získal příznivé hodnocení.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
1923 Bob Strafford 2022 1
White Collar Peter Burke 2009 2014

Filtr seriálů