White Collar (Ve službách FBI)
96/100 - 92×

White Collar(Ve službách FBI)

Neal Caffrey je mladý charismatický milovník umění, historických artefaktů a drahého vína, který má dar to všechno získávat tak nějak svépomocně (čti nelegálně). Je natolik šikovný, že dopadnout ho FBI trvá několik let a podaří se jí to jen díky agentu Burkeovi. Talentů, jaké má Neil, by ale byla na moc dlouho škoda, že? Když se tak vyzná, proč to nevyužít tentokrát ve prospěch FBI? K řešení nejsložitějších případů si najměte nejchytřejšího kriminálníka!

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | USA Network | 42 minut
žánr
Detektivní, Drama, Krimi
hrají
Matt Bomer (Neal Caffrey), Tim DeKay (Peter Burke), Willie Garson (Mozzie), Marsha Thomason (Diana Berrigan), Hilarie Burton (Sara Ellis)

Peter Burke

Peter Burke

Profese: zvláštní agent FBI
Specializace: nenásilné zločiny

2009 - 2014

Přezdívky

     - Kravaťák
     - Archeolog

Charakteristika

Velice rafinovaný a tvrdě pracující agent Peter Burke z oddělení Nenásilných zločinů (White Collar) především věří, že úspěchu nejlépe dosáhne staromódními způsoby, tvrdou prací a odhodláním. Peter si velice potrpí na dodržování pravidel, má také vysoké morální a etické standardy. Ovšem i on sám občas podnikne něco, co jeho zásadám odporuje, a to hlavně díky Nealovi. Během své kariéry se naučil důvěřovat své intuici, která je v téměř všech případech správná. Peter si také nikdy na nic nestěžuje. V současné době aktivně spolupracuje s Nealem.

Dětství

Peter vyrůstal na koňské farmě ve státě New York. Jeho otec byl stavebním dělníkem. Peter byl vychovaný jako katolík, ale v současné době na to nebere ohled. Poté co se mu podařilo úspěšně dokončit střední školu, se Peter dostal na vysokou. Po čtyři roky studoval na stipendium pokročilou matematiku a dva roky se zabýval účetnictví. Peter byl označován mnoha lidmi za atleta, který umí počítat. Po ukončení studia obdržel Peter několik nabídek od společností z žebříčku Forbes500 (500 neúspěšnějších firem na světě). Jejich nabídky nakonec odmítl a vstoupil do FBI.

Práce pro FBI

Peter pro FBI pracuje již přes dvanáct let. Svou prací si vybudoval velmi dobrou reputaci, kterou také následovala přezdívky, všichni mu začali říkat „Archeolog.“ Protože se nikdy před ničím nezastavil. Jeho mentor, speciální agent FBI Kremer, Petera vždycky považoval za stoika a člověka, který ví, co chce. Každý rok dostává od FBI nabídku na povýšení, ale pokaždé odmítne. Na oddělení Nenásilných zločinů působí přinejmenším osm let.

Peter byl také proslulý svým knírkem, který měl minimálně při dvou příležitostech. Poprvé ho měl při začátcích oddělení Nenásilných zločinů a podruhé když se mu podařilo zatknout Neala. Pečlivě zničil všechny informace o tom, že by se něco takového někdy stalo. Ovšem jeden důkaz, jednu fotku, má stále v držení Diana.

Peter je ve vedení oddělení Nenásilných zločinů již od začátku. Oddělení bylo uspořádáno hlavně z důvodů chycení Neala Caffreyho. Mnoho agentů u FBI chtělo být součástí této jednotky, mimo jiné i agent Clinton Jones. Oddělení má neuvěřitelně velké procento vyřešených případů, blížící se téměř 93%.

Peter se také za svou kariéru ocitl minimálně jednou suspendovaný. K tomuto rozhodnutí došlo, když Peter napadl agenta ÚPZ Gerretta Fowlera, když zatýkal Elizabeth. Suspendovaný zůstal po celou dobu vyšetřování, prováděného Ministerstvem spravedlnosti, výbuchu letadla, při které zemřela Kate.

Za svou kariéru u FBI byl Peter nucen použít několik různých identit, mezi které patří například Dr. Edgar Tannenbaum, Carlton Lead a Peter Lassen. Mimo jiné působil Peter i jako Peter Williams, americký ocelový magnát, při „staromládenecké“ aukci. Také vystupoval jako Ted Brown, agent FDA.

Manželství

Peter se se svou manželkou setkal před dvanácti lety, tedy v roce 1998. Peter měl v tu dobu na starosti případ podvodu a krádeže v galerii, kde Elizabeth pracovala jako asistentka manažera. Peter využil zdrojů FBI, aby zjistil, jestli má Elizabeth nějakou vážnou známost. Peter nesebral dostatek odvahy, aby jí pozval na schůzku. Elizabeth mu v tom musela trochu pomoci. Jeden den mu dala najevo, že o něj má zájem, když se postavila před galerii s transparentem, že miluje italskou kuchyni.

Peter s Elizabeth jsou manželé už deset let. Elizabeth toužila po malé a nenápadné svatbě, což se nakonec nepodařilo. Mají spolu psa, Satchma, jehož jméno vybírala Elizabeth. Satchma dostali před osmi lety.

Pátrání po Nealovi

Peter měl po několik let na starosti případ, který se týkal Neala Caffreyho. Pronásledováním Neala strávil celé tři roky. Je považován za jediného muže, který je schopný Neala chytit. Peterovi se podařilo spojit několik neidentifikovaných identit právě s Nealem. Za necelé dva měsíce to byl Nick Halden. Nejdéle vydržela identita Stevea Tabernacle, a to téměř po celý jeden rok. Co se týče Neala, tak se Peter řídí heslem „Důvěřuj, ale prověřuj.“ A tak kontroluje každý den pohyb Neala, přes jeho sledovací zařízení. Dokonce mu den co den kontroluje i finance.

Neala považuje Peter za svého dobrého přítele, partnera a jednoho z nejchytřejších lidí, se kterými se kdy setkal. Kupodivu mu Neal věří jako nikomu jinému. Poté co Peter Neala zatkl, mu každý rok z vězení posílal přání k narozeninám, s touto tradicí začal již v době, když byl na útěku. O Nealově životě předtím, než mu bylo 18 let, neví Peter téměř nic.

Poté co se dali dohromady jako partneři, jim mnoho lidí z Washingtonu říká „Nejlepší policajt a zloděj z Gotham City“.

Vztahy

Neal Caffrey

Zpočátku, hlavně díky tomu, že Peter Neal několik let pronásledoval, si oba dva šli po krku. Ovšem vše se změnilo, když se Neal dostal s Peterem do úzké spolupráce. Postupem času si mezi sebou vytvořili harmonický profesionální i přátelský vztah.

Elizabeth Burke

Peter má se svou manželkou velice harmonický vztah. Je pro ni ochotný udělat naprosto cokoli. I přesto, že jsou spolu jako manželé již deset let, jsou naprosto dokonalým manželským párem, který je založen na vzájemném respektu.

Mozzie

S Mozziem má Peter zejména jen profesionální vztah. Velmi často neschvaluje jeho metody, i když nakonec pomohou vyřešit celý případ. Z počátku Peter Mozzieho neuznával a byl proti němu zaujatý, ale to se nakonec změnilo a oba se spolu začali snášet a snaží se spolu vycházet, co to jen jde.

Diana Barrigan

Peter je bývalým mentorem Diany. Mají spolu velmi harmonický jak profesionální vztah, tak i vztah přátelský.

Zajímavosti:

     - Velmi rád nosí obleky od Brooks Brothers.
     - Má kravatu pro štěstí.
     - Chce se jet podívat do Švédska, protože se mu líbí vikingové.
     - Mluví ze spaní.
     - Nerad si žehlí košile.
     - Mezi jeho oblíbené hry patří Angry Birds, i když to nikdy nepřizná.
     - Každý pátek večer hraje poker.
     - K narozeninám dostal od Elizabeth sextant.
     - Pije pivo Fisler.
     - Peter nemá rád portské víno, protože je podle něho příliš sentimentální.
     - Je dobrý ve vaření.

Foto: USA Network

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Citace ze seriálu

Citace ze seriálu

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama