White Collar (Ve službách FBI)
96/100 - 90×

White Collar(Ve službách FBI)

Neal Caffrey je mladý charismatický milovník umění, historických artefaktů a drahého vína, který má dar to všechno získávat tak nějak svépomocně (čti nelegálně). Je natolik šikovný, že dopadnout ho FBI trvá několik let a podaří se jí to jen díky agentu Burkeovi. Talentů, jaké má Neil, by ale byla na moc dlouho škoda, že? Když se tak vyzná, proč to nevyužít tentokrát ve prospěch FBI? K řešení nejsložitějších případů si najměte nejchytřejšího kriminálníka!

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | USA Network | 42 minut
žánr
Detektivní, Drama, Krimi
hrají
Matt Bomer (Neal Caffrey), Tim DeKay (Peter Burke), Willie Garson (Mozzie), Marsha Thomason (Diana Berrigan), Hilarie Burton (Sara Ellis)

Neal Caffrey

Neal Caffrey

Profese: konzultant FBI
Specializace: nenásilné zločiny, podvodník

2009 - 2014

Identity

     - James Bonds (název Nealova spisu u FBI)
     - Nicholas „Nick“ Halden (gambler)
     - Bejnamin Cooper (politický prostředník)
     - George Danvary (defraudant, obchodník)
     - George Devore (dealer drahých kamenů, lovec pokladů)
     - Steve Tabernackle (mezinárodní playboy, investiční podvodník)
     - Dr. Leonard Parker (doktor)
     - Chris Gates (člen divize uměleckých zločinů v Interpolu)
     - Gary Rydell (šermíř, playboy, pašerák)

Charakteristika

Neal je okouzlující a velmi rafinovaný prvotřídní padělatel, zloděj, podvodník a také skvělý herec. Je považovaný za jednoho z nejlepších podvodníků na světě. Mezi jeho hlavní přednosti patří charisma a schopnost přemýšlení, které mu pomohly při mnoha příležitostech.

Dětství

Nealův otec byl policistou a zemřel, když byly Nealovi pouhé dva roky. Matku mu řekla, že jeho otec zemřel jako hrdina, při přestřelce. Neal vyrostl v naději, že bude přesně jako jeho otec, tedy hrdina. Udělal pro to, co mohl, naučil se perfektně zacházet se zbraněmi a napodoboval ho, co to jen šlo. Později se ovšem Neal dozvěděl, že jeho otec byl ve skutečnosti „špinavý“ policajt.

Jako dítě byl Neal skautem, kde se naučil některé velmi užitečné věci, které používá dodnes. Mimo jiné i to, jak psát tajné zprávy s pomocí citronové šťávy a mnoho dalších. Celkem se toho o Nealově dětství moc neví, avšak pár věcí se najde. Mimo jiné i to, že Neal předtím než přišel do New Yorku, nikdy nedokončil střední školu. Také nikdy nechodil na vysokou školy, i když má celkem tři tituly MBA (Master of Business Administration) a dva doktorské tituly.

Život v New Yorku

Neal do New Yorku přijel mezi lety 2002 a 2003. V době když potkal Mozzieho, nedlouho poté co se do New Yorku vůbec dostal, ovládal Neal dokonale padělání dluhopisů. Seznámení s Mozziem proběhlo během pouliční hry nazvané „Najdi dámu.“ Neal byl jediným, kterému se to povedlo. Po téhle události Mozziem Neala vyhledal a chtěl se s ním dát dohromady. Neal mu ukázal některé své padělané dluhopisy a Mozzie ho nakonec přemluvil, aby se společně pokusili okrást jednoho z nejmocnějších lidí světa, Vincenta Adlera. Po následující rok Neal pro Adlera pracoval. Během té doby se seznámil s Kate Moreau, která pracovala pro Adlera jako asistentka. Během toho roku se Neal seznámil ještě s Alex Hunterovou, se kterou se později spolupracoval a měl s ní milostný vztah. Všechno se vyvíjelo velmi dobře, až jednoho dne Adler vybral všechny peníze ze svěřeneckého fondu a zmizel s více jak miliardou dolarů předtím, než se Nealovi podařilo podvod dokončit.

Poté co Adler zmizel, se z Neala stal nezaměstnaný a zlomený člověk. Společně s Kate a Mozzie utvořili trojici podvodníků, aby si vydělali na živobytí. Neal žil společně s Kate v jednom newyorském bytě, kde jí naučil všechny možné triky, které by se jí mohli hodit při práci. Jedním z podvodů, na kterém trojice pracovala, byla krádež rukopisu Falconer. Je možné, že se Nealovi podařily padělat dokonce i britské libry.

Život na útěku

Poté, co se s ním Kate rozešla, se dal Neal oficiálně na útěk. Odešel do Kodaně a působil nějakou dobu i na Francouzské riviéře. V Kodani se Neal po dlouhé době setkal s Alex, když se pokoušela ukrást jantarovou hrací skříňku z paláce Amalienborg. Nealovi se podařilo uniknou a to opravdu o fous. Alex byla při tomto útěku zraněna převezena do nemocnice ve Francii, kde jí Neal ani jednou nenavštívil. Mnoho lidí obviňovalo Neala, že se mu skříňku podařilo ukrást, i když to nebyla pravda, Neal nikoho z nich nikdy neopravil.

Aby se mu podařilo upoutat Kateinu pozornost, pustil se Neal do velkých podvodů. Včetně krádeže Raphaeova obrazu „Svatý Jiří a drak.“ Přesto, že ho Kate pořád ignorovala, upoutal svými činy pozornost jiných lidí. Neal se náhle ocitl na seznamu hledaných od Interpolu. V oblasti Mexické riviéry po něm pátrali i Maršálové. A velmi aktivně se o něj začala zajímat FBI. Měl v plánu ukrást v Barmě vysoce cenné rubínu a to poté, co se dozvěděl o tom, kde je Kate. Avšak všechno to byla pouhá léčka FBI a Interpolu.

Zatčení

U FBI se Nealovi přezdívalo „James Bonds.“ Poprvé na sebe Neal upozornil, když pustil do oběhu dva své padělané dluhopisy za dobu pouhých šesti měsíců. Dluhopisy byly považovány za pravé a vyrobené společností Atlantic Partners, a. s. Třetí dluhopis použil Neal za účelem získání peněz pro charitativní akci, na které se měl objevit Vincent Adler. Tam se spolu poprvé Neal s Peterem setkali. Neal by také podezřelý z padělání, podvodů s cennými papíry, krádeží obrazů a vydírání.

Peter Neala pronásledoval po dobu tří let. Asi rok poté, co si Neal nechal proplatit své dluhopisy, získal Peter skicu s jeho podobou, kterou posílal na všechny strany. Také se začal poptávat kolem, ohledně liber, které Neal padělal. Neal se snažil ze všech sil zůstat o krok před Peterem, což znamenalo tvořit si neustále nové identity. Nikdy nepoužil stejnou identitu dvakrát.

Jednu dobu pobýval Neal v hotelu Palazzo Sasso v Ravellu, ovšem rozhodl se odtamtud odejít, poté co se dozvěděl, že se Interpol blíží k uzavření jednoho případu z Kostariky. Ve skutečnosti to byl všechno Peter plán, aby ho donutil se neustále pohybovat. Zdálo se, že se FBI dostalo v několika případech skutečně blízko. Poté co se Peterovi podařilo zjistit, že Neal hledá Kate, rozhodl se to proti němu využít, aby mohl Neala zatknout. Což se mu také vyplatilo.

Proces, odsouzení a život ve vězení

Neal byl obviněn z mnoha krádeží a podvodů, včetně krádeže uměleckých děl. Ve všech ohledech byl shledán nevinný až a již prokázané padělání dluhopisů. Proti Nealovi svědčil u soudu i majitel firmy, jejíž dluhopisy padělal, Stuart Gless.

U soudu proti Nealovi svědčili mimo jiné i Peter a Sara Ellis, pojišťovací vyšetřovatelka pro Euro Bosch. Kde se snažila dokázat, že Neal také ukradl obraz od Raphaela „Svatý Jiří a drak“.

Neal byl nakonec odsouzen ke čtyřem letům odnětí svobody za padělání dluhopisů. Svůj trest si odseděl ve věznici s maximální ostrahou ve státu New York. Svůj čas si především krátil kreslením. A také každý den po půlnoci si za zeď své cely přikreslil čárku za další den, který ve věznici strávil. Když se Nealovi podařilo z vězení uniknout, zbývaly mu z trestu pouhé tři měsíce.

Útěk z vězení a propuštění

Necelé čtyři měsíce před Nealovým propuštěním z vězení, ho navštívila jeho přítelkyně Kate a během návštěvy se s ním rozešla. Se zlomeným srdcem začal Neal plánovat útěk z vězení, aby Kate získal zpět. Svůj plán uskutečnil o šest týdnů později. Po útěku, ve kterém prokázal svůj důvtip, se okamžitě vydal do bytu, kde spolu s Kate bydleli, ten byl ovšem prázdný a po Kate nebyla ani stopa. Nedlouho poté ho Peter opět vypátral a znovu zatkl, Neal dostal další čtyři roky.

Na další schůzce navrhl Neal Peterovi dohodu. Pomůže mu chytit notoricky známého kriminálníka známého pod jménem „Holanďan.“ Pokud se jim to podaří, bude Neal propuštěn pod Peterův dohled se sledovacím zařízením na noze. Peter zpočátku odmítl, ale nakonec jeho nabídku přijal.

Po propuštění z vězení dostal Neal od FBI byt v motelu Empire a mohl se pohybovat v okruhu dvou mil od něho. Avšak naštěstí pro Neala se setkal s postarší ženou jménem June a podařilo se mu vyjednat pronájem podkrovního bytu v nejvyšším patře její vily.

Pátrání po Kate

Při práci na oddělení Nenásilných zločinů s Peterem se Neal setká s Mozziem, aby mu pomohl v hledání po Kate. Dozvěděl se, že Kate vystupovala pod jménem Kate Purdeu a pohybovala se v oblasti San Diega v Kalifornii, společně s jejím věznitelem. Neal se také dozví, o co mu jde, jde mu o jantarovou hrací skříňku, kterou se Nealovi „podařilo“ ukrást.

Neal se dostane k záznamu poslední návštěvy ve vězení s Kate. Všimne si, že mu posílá znamení v morseovce. Veš ukazuje na láhev, kterou jako jedinou věc našel v prázdném bytě. Po použití citronové šťávy na etiketu se objeví mapa New Yorku. Podle ní se vydá na Grand Central Station, kde najde kus papíru. Na kterém se píše „Sbohem“, ovšem ve skutečnosti to je zpráva, která říká, aby se setkali na stejném místě.

Při setkání Kate Nealovi zavolá a ptá se ho, kam ukryl věci, které nakradl. Pokud mu je dá, její únosce ji propustí a nechá jít. Neal nakonec tu informaci Kate odmítne říct. Než se k ní Neal stačí dostat, Kate zmizí. Nedlouho po schůzce se Neal dozví, že její únosce pracuje pro FBI.

Při vyšetřování jednoho případu se na scénu dostane agent Fowler pracující pro ÚPZ (Úřad profesní zodpovědnosti). Ten Neala obviní z krádeže růžové diamantu a Neal skončí opět ve vězení. Ve snaze očistit své jméno, uteče Neal během rozhovoru se soudcem. Namísto toho, aby zmizel, požádá o pomoc Petera. Společnými silami chytí skutečného zloději, ale nepodaří se jim spojit s krádeží Fowlera.

Mozzie dostane podezření, že Kate vězní právě Fowler, naopak Neal si myslí, že jí má Peter poté co v jeho domě uvidí fotku s naprosto stejným prstenem, jako na záznamu ze San Diega. Peter později Neala přesvědčí, že prstem má u FBI téměř každý a že on Kate nevězní.

Pátrání po hrací skřínce

Neal se mimo jiné při rozhovoru s Peterem dozví, co po něm únosce chce, jantarovou hrací skřínku. Kterou jak všichni věří Neal ukradl. Všechno má jeden malý problém. Neal nikdy hrací skříňku neukradl. Neal požádá Petera, aby Kate vyřídil zprávu. Na základě toho se dozví, kde by měl začít, musí najít Alex.

Nealovi se nakonec Alex podaří najít, ta mu poví, že ví, kde se skříňka nachází, ale odmítá mu pomoci, dokud bude pracovat pro FBI. Ovšem nedlouho na to se mu podaří Alex přesvědčit, aby mu řekla, kde se skříňka nachází. Neal se také setká s agentem Fowlerem, se kterým uzavře dohodu, že pokud pro něj skříňku získá, nechá Kate jít.

Fowler s tím vší souhlasí. Dokonce pro Kate i pro něho vytvoří nové identity v souvislosti operace „Mentor“, aby mohli oba dva zmizet nadobro. Tato identita také z Neala udělá agenta ÚPZ. Neal se za pomoci Alex a Mozzieho skříňky zmocní a podle dohody ji předá Fowlerovi. Ten ho pošle na letiště, kde se má setkat s Kate. Na letišti se Neal potká mimo jiné i s Peterem. Peter se snaží Neala zastavit od toho, aby zmizel. Neal nad jeho návrhem začne uvažovat. Než se stačí rozhodnou celé letadlo vybuchne…

Následky

Neal se po výbuchu letadla ocitne znovu ve vězení, Fowler zmizí a Peter je suspendovaný. Poté co se Peter opět dostane do FBI obnoví dohodu s Nealem, ovšem má několik podmínek. Jedna z nich je, že pátrání po Fowlerovi a muži, který zabil Kate, nechá na něm.

Neal nad dohodou váhá. Ve vězení se několikrát sejde s Mozziem, aby probrali možný útěk. Neal se ale nakonec rozhodne dohodu přijmout a vrací se do FBI jako konzultant. Ačkoli se Neal snaží s událostí, které se stala na letišti vyrovnat, objevují se u něj znaky posttraumatické stresové poruchy. Mozzie a Peter se s tím snaží něco udělat, dokonce spolu začnou spolupracovat.

Neal se nakonec znovu spojí s Alex, která se skrývala od doby, kdy zmizela hrací skříňka. Snaží se získat peníze, aby mohla zmizet, protože od té doby co Nealovi pomohla po ní někdo jde. Neal se nakonec rozhodne, že jí pomůže zmizet.

Vyšetřování

Neal s Mozziem potají leteckou nehodu vyšetřují a také se snaží zjistit, co má FBI s hrací skříňkou v plánu. Neal se dostane k nahrávce z letadla tak, že využije svou starou „známou“ pojišťovací ošetřovatelku Saru. Záznam nechá poslat na Sařinu adresu. Mozzie má nelehký úkol, záznam musí od Sary ukrást. Když se nahrávky zmocní, dozví se, že Kate s někým telefonovala. Neal s Mozziem už jen musí zjistit, kdo byl na druhé straně telefonu. Mozziemu se nakonec podaří zjistit, že šlo o telefon zakoupený Gerrettem Fowlerem.

Nedlouho na to, se Peter s Nealem rozhodnou spolupracovat společně. Snaží se zjistit, co hrací skříňka ukrývá a kde se skrývá Fowler. Když mají pohromadě všechny potřebné části, podaří se jim zjistit, že ve hrací skřínce je ukrytá tajná zpráva. Mozzie pracuje na prolomení šifry, zatímco co Neal pátrá po Fowlerovi.

Bez vědomí Petera přesvědčí Neal Alex, aby pro něj skříňku ukradla. Skříňka se nachází v bytě Diany, která stihla pravou skříňku vyměnit za padělek a ukryla jí u sebe v bytě. Poté co se skříňky zmocní, daruje jí Alex ruskému muzeu. Muzeum skříňku veřejně vystaví, a to přinutí Fowlera vylézt z úkrytu.

Konfrontace Fowlera

Peter se snaží Neal držet co nejdál od Fowlera a muzea. Ovšem to ještě neví o tom, že se Neal zmocnil klíče ke svému sledovacímu zařízení. Neal se s Fowlerem v muzeu setká, ale předtím než se mu podaří cokoli zjistit, je Fowler zatčen Peterem a předveden na FBI. Fowler Peterovi vysvětlí, že to musel udělat, že byl vydírán. A bomba v letadle byl nápad Kate, aby mohli s Nealem zmizet napořád. Mezitím při práci na dešifrování skříňky je Mozzie postřelen.

Mozzie se nakonec uzdraví. Ovšem vyskytl se jeden problém. Peter je obviněný z pokusu o vraždu. Neal s Peterem vytvoří dokonalý plán, aby usvědčili skutečného střelce, což je dovede k muži, který ho najal. Tím mužem není nikdo jiný než Vincent Adler, pro kterého Neal pracovala a snažil se ho okrást.

Pátrání po Adlerovi

S pomocí Sary se Nealovi podaří zjistit, že Adler pátrá po muži jménem Gerhardt Wagner. Zjistí také, že si Wagner změnil své jméno na Hunter a je to Alexin dědeček. Když se Peter s Nealem snaží Alex najít, zjistí, že Adler je o krok před nimi a Alex unesl. Podaří se mu unést i Petera a Neala.

Adlerovi se podařilo zjistit, že hudba, kterou hrací skříňka přehrává, je klíčem k fraktální anténě, k nalezení potopené německé ponorku u pobřeží New Yorku. V ponorce je poklad za miliardy dolarů, nashromážděný nacisty během 2. světové války, ovšem ponorka je velmi bezpečně chráněná. Nealovi se nakonec podaří dostat se dovnitř. Když má všechno co potřeboval, pošle Adler všechny tři zabít. Ale nakonec se všem podaří utéct a dostat se do bezpečí. Peter nechá pátrat celou FBI po tom, kde byli uvězněni. Ovšem Nealovi se podaří Adlera nalézt dříve. Když se potkají u skladiště, kam byl poklad přesunut, celé vybuchne. Adler je přesvědčený, že za to může Neal a rozhodne se ho zabít. Naprosto včas se objeví Peter a zachrání tak Neala.

Peter je z obvinění Adlera celý zmatený. Minimálně do té doby, dokud neuvidí kus obrazu, kterou shodou okolností spatřil u Neala v bytě. Peter se rozhodne Neala konfrontovat. Neal ho vybídne, aby to dokázal, a odejde pryč.

Vztah se Sarou

Jejich dosavadní vztah se změnil poté, co se políbili v archívu na Ellis Islandu, kde je přerušil Mozzie. Po této události se domluví, že si zajdou na oběd, na který se ovšem Neal nedostaví, protože ve stejné době byl unesen Vincentem Adlerem. Nealovi se nakonec podaří přemluvit Saru, aby s ním šla na oběd k Peterovi a mohl jí všechno vynahradit.

Vztahy

Mozzie

Mozzie je Nealův dlouholetý spojenec a přítel. Jejich vtah je na velice dobré úrovni. Neal se s Mozziem seznámil před mnoha lety, když poprvé přijel do New Yorku, od té doby jsou takřka nerozluční. Mozzie se stal pro Neala velice dobrým pomocníkem.

Kate Moreau

Kate je Nealova bývalá partnerka. Poprvé se spolu seznámili, když se Neal snažil okrást jednoho z nejmocnějších mužů planety, Vincenta Adlera. Od té doby do sebe byli zamilovaní a žili spolu. Tak to pokračovalo až do Kateina zmizení.

Alexandra Hunter

S Alex se Neal potkal během práce pro Vincenta Adlera. Předtím než se Neal seznámil s Kate spolu měli milostný vztah. Na rozdíl od ostatních ihned poznala, že je Neal podvodník. Jejich vztah je velmi komplikovaný. Od té doby, co se Neal dal dohromady s Kate, spolu nic neměli. Alex mu poté co Kate zemřela, navrhla, aby se vrátili k sobě. Neal návrh odmítá a navrhuje, aby zůstali pouhými přáteli.

Sara Ellis

Sara je pojišťovací agent, po Nealovi šla několik roků a to kvůli krádeži obrazu od Raphaela. V procesu, který s touto událostí souvisel, Sara svědčila, jejich vtah byl z počátku nepřátelský. Ovšem všechno se změnilo, když se Nealovi s ní podařilo sblížit, vše se odstartovalo v archívech na Ellis Island, kde se spolu poprvé políbili. Od té doby spolu měli velmi vyrovnaný vztah. Sara ale nakonec Neala opustila, poté co zjistila, že Neal má v držený ukradený poklad za miliardy dolarů.

Peter Burke

Peter je agentem FBI, který Neala několik let pronásledoval a nakonec ho dostal do vězení. Jejich vztah byl zpočátku velmi nevyrovnaný. Nicméně poté co se Nealovi podařilo uniknout z vězení, kdy ho mimo jiné Peter znovu dostal a zatkl ho, se Peter rozhodl vzít Neala do FBI jako poradce. Během doby, co spolu v FBI působí, si spolu vybudovali velmi pevný přátelský vztah.

Elizabeth Burke

S Elizabeth má Neal velmi harmonický přátelský vztah.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Zizas

Bože, o ňom iba snívať :3 :3

9.6.2014 | 22:02:39
Cheera

<3

28.2.2014 | 15:54:47
Petulle22

Neal Caffrey je chlap mých snů..Škoda, že ve skutečnosti je gay.. Ale i tak ho v tom seriálu zbožňuju

27.1.2014 | 17:18:21
frgena

Nádherný chlap, má obrovské charisma!

6.11.2013 | 15:42:17
DS1648

Rozhodně je to nejvíc sexy chlap na světě!!

28.10.2013 | 12:48:37
TeeVik

no nemiluj ho :D

7.2.2013 | 18:27:07

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Citace ze seriálu

Citace ze seriálu

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama