White Collar (Ve službách FBI)
96/100 - 92×

White Collar(Ve službách FBI)

Neal Caffrey je mladý charismatický milovník umění, historických artefaktů a drahého vína, který má dar to všechno získávat tak nějak svépomocně (čti nelegálně). Je natolik šikovný, že dopadnout ho FBI trvá několik let a podaří se jí to jen díky agentu Burkeovi. Talentů, jaké má Neil, by ale byla na moc dlouho škoda, že? Když se tak vyzná, proč to nevyužít tentokrát ve prospěch FBI? K řešení nejsložitějších případů si najměte nejchytřejšího kriminálníka!

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | USA Network | 42 minut
žánr
Detektivní, Drama, Krimi
hrají
Matt Bomer (Neal Caffrey), Tim DeKay (Peter Burke), Willie Garson (Mozzie), Marsha Thomason (Diana Berrigan), Hilarie Burton (Sara Ellis)

Mozzie

Mozzie

Profese: kriminálník, podvodník a zloděj
Specializace: vnitřní informace, tajné zdroje

2009 - 2014

Přezdívka

Uklízeč

Aliasy

     - Dante Haversham
     - Ivan Bliminse
     - Detroitský zubař

Charakteristika

Mozzie je dlouholetým přítelem a spojencem Neal. Má mnoho kontaktů, takže z pohledu informací je na něj spolehl. Mezi jeho hlavní přednosti patří odhodlání dovést rozdělanou práci do konce. Má velmi dobré známosti v newyorském podsvětí, takže pro něj nepředstavuje sehnat informace jakéhokoliv druhu. Co ovšem Mozziemu schází je charisma a šarm, to je ovšem schopen vynahradit svými ostatními přednostmi. Mozzie se ukáže jako velmi prospěšný spolupracovník nejen pro Neala, ale dokonce i pro celou FBI.

Dětství

Mozzie se narodil v roce 1969 v Detroitu, kde buďto osiřel nebo byl opuštěn. Byl nalezen před vchodem kostela, společně se svým plyšovým medvídkem jménem Mozart. Vzhledem k tomu, že jako malý neuměl jméno Mozart vyslovit, říkal mu Mozzie. Nemá ponětí, kdo jsou jeho rodině a ani nemá žádnou potřebu je nalézt.

Mozzie od malička žil v dětském domově. Ředitel tohoto domu se jmenoval Isaac Jeffries, který Mozzieho našel přede dveřmi a poskytl mu tak nový domov. Mozzie si od té doby o Isaacovi udržuje naprostý přehled.

Mozzie byl v několika pěstounských rodinách, ale nikdy ho žádná neadoptovala. Byl vyloučen ze skautu po incidentu s odznaky. Po několika letech pobytu utekl z pěstounské rodiny, poté co ho jeho nevlastní bratr obvinil z krádeže šperků. Po útěku od rodiny pořádal Mozzie v Detroitu loterii, k tomu využíval muže jménem Bruno. Dal si jméno „Detroitský zubař,“ protože to bylo to nestrašidelnější, co ho napadlo.

Při pořádání loterie se mu jednou podařilo okrást šéf detroitské mafie, Franka DeLucu staršího, a to o celých 500.000$. Po tomto úspěchu se rozhodl, že pro jistotu odejde do New Yorku, kam přijel v roce 1981.

Kriminální kariéra

Mozzie nemá rád, když mu někdo řekne „dobrá práce,“ protože by to podle něho znamenalo, že má skutečnou práci. Je nejasné čím se přesně Mozzie zabývá, mimo pomoci pro FBI, sám o sobě tvrdí, že nejradši pracuje v noci. Předtím, než se dá každý den do práce, ať už je to cokoli, neustále dodržuje svou rutinu, perfektně si vyčistí svůj notebook a napíše sonet.

Mozzie začínal pomáhat Nealovi, když začínal u FBI, velmi neochotně. Z počátku, pokud se jednalo o práci pro FBI, používal Mozzie svůj alias, Dante Haversham. Používal ho hlavně proto, aby nikdo z FBI nezjistil, kdo doopravdy je. Mozzie je velmi talentovaný, co se týče podvodů. Jeho zkušenosti hovoří za vše:

     - Podvody organizoval už jako dítě.
     - Dokáže naprosto správně odhadnout stáří obrazu.
     - Podílel se minimálně na jedné bankovní loupeži.
     - Nikdy neplatil daně.
     - Peníze si obvykle posílá přes čtyři falešné účty.
     - Je schopen mimo jiné využít jakoukoli chybu, která se ocitne v bezpečnostním systému bank.

Vztahy

Neal Caffrey

Mozzie je Nealův dlouholetý přítel a spojenec. Seznámili se spolu před mnoha lety, když Neal poprvé přijel do New Yorku, od té doby jsou takřka nerozluční. Mozzie je pro Neala ochotný udělat naprosto cokoliv.

Peter Burke

S Peterem si Mozzie vytvořil profesionální vztah, založený na vzájemném respektu. Idkyž to zpočátku nebylo vůbec snadné. Peter měl proti Mozziemu zpočátku hodně připomínek. Během dlouholeté spolupráce si společně vytvořili i přátelský vztah, ikdyž Peter pořád některé jeho metody neuznává.

Elizabeth Burke

S Elizabeth má Mozzie velmi harmonický přátelský vztah, což se mnohdy Peterovi moc nezamlouvá.

Diana Barrigan

S Dianou má Mozzie vztah zejména profesionální a i ten není na moc vysoké úrovni. Diana je proti Mozziemu v téměř všech situacích zaujatá a dává najevo nesouhlas s jeho metodami. Ovšem jejich spolupráce, i když není nějak moc častá, přináší ovoce.

Zajímavosti

     - Má několik útočišť, pojmenovaných podle dnů v týdnu.
     - Mozzie nevěří v přistání na Měsíci.
     - Věří v tom, že Paul McCartney byl nahrazen dvojníkem.
     - Věří že existuje Severoamerická unie.
     - V roce 1991 se setkal v Madison Square Garden s mužem, který o sobě tvrdil, že je John Lennon.
     - Velmi rád cituje Alberta Einsteina a další světově proslulé osoby.
     - Patří do šachového klubu.
     - Velmi se aktivně zajímá o historii.
     - Vlastní kopii soudního vydání z procesu Watergate.
     - Mimo jiné má Mozzie výbornou paměť.
     - Když byl mladší, měl toupé a kozí bradku.
     - Je schopný složit Rubikovu kostku za 30 vteřin a to nohama.
     - I když se Mozzie nehlásí k žádnému náboženství, zdá se, že je to buddhista.
     - Velmi rád pije gin, avšak jeho nejoblíbenějším nápojem ze všech je čaj, a to marocký.
     - Mozzie je milovníkem vín.

Foto: USA Network

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Citace ze seriálu

Citace ze seriálu

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama