Tim Kang

Tim Kang

Celé jméno: Yila Timothy Kang
Místo narození: San Francisco, Kalifornie, USA
Známé projekty: The Mentalist, Magnum P.I.

Datum narození: 16.3.1973 (51 let)

Tim Kang je americký herec asijského původu, který se narodil roku 1973 v San Franciscu. Vzdělával se na University of California, kde získat bakalářský titul v oboru politické vědy. Později navštěvoval Harvard, kde se zaměřoval na herectví, a Moscow Art Theatre, kde se soustředil na totéž. Díky pobytu v Rusku se naučil mluvit rusky.

Původně pracoval v oblasti financí, ale během toho začal navštěvovat kurzy herectví, kvůli kterým své původní práce nakonec zanechal. Kariéru herce odstartoval naplno roku 2002, kdy se objevil v epizodní roli mafiánského seriálu The Sopranos.

Z jeho počátků dále zmiňme seriál Third Watch, kde se roku 2004 objevil jako detektiv Kent Yoshihara. Následně se mu roku 2008 podařilo získat roli agenta Kimballa Choa, kterého hrál až do roku 2015 v seriálu The Mentalist. Jeho postava tu patřila mezi hlavní, a proto se konečně dočkal patřičného prostoru.

Po tomto velkém úspěchu se o něj tvůrci seriálů zajímali o něco více. Po menších roličkách v seriálech The Vampire Diaries a Cloak and Dagger získal roli detektiva Gordona Katsumoty v seriálu Magnum P.I., kde pravidelně vystupuje už od roku 2018.

Jde sice především o seriálového herce, ale na svém kontě má minimálně jednu větší filmovou roli. Roku 2008 na sebe totiž upozornil v akčním filmu Rambo 4: Do pekla a zpět, kde se objevil jako En-Joo.

Herec sice nemá manželku, ale má dceru, a to Biancu Jooyung Kang, která se narodila jemu a herečce Gině Marii May, a to roku 2009. Aktuálně žije v Los Angeles a může se pyšnit černým páskem v taekwondu.

Foto: CBS


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Cloak and Dagger Ivan Hess 2018 2018 1
Magnum P.I. (2018) Gordon Katsumoto 2018 2023 5

Filtr seriálů