Tobey Maguire

Tobey Maguire

Celé jméno: Tobey Maguire
Místo narození: Santa Monica, California, USA
Známé projekty: Spider-Man, Velký Gatsby, Extrapolations

Datum narození: 27.6.1975 (48 let)

Plachý herec, který byl vždy považován za klidného a rozvážného herce, přesto kolují o něm i nechvalné drby, že je výborným pokerovým hráčem, který rád ničil životy lidí – toto je komplikovaný, leč výrazem nesmělý, Tobey Maguire, který se zřejmě nejvíce proslavil rolí Spider-Mana v trilogii od Sama Raimihio. První dva díly zaznamenaly obrovský úspěch, třetí se neobešel bez malinkého zklamání ze strany kritiků a diváků.

Přesto mělo dojít na čtvrtý díl, ale studio Sony se rozhodlo radši udělat remake a Tobey Maguire pověsil pavoučí kostým na hřebík. Po čtrnácti letech se ale Maguire do role vrátil a objevil se ve snímku Spider-Man: No Way Home, kde se objevil po boku jiných Spider-Manů. Tato menší role byla utajována celé měsíce. Nikdo ze studia Marvel Studios nechtěl kápnout božskou, zda se Maguire ve filmu objeví.

Co jiného říci o hercově kariéře? Rozhodně musíme zmínit jeho skvělý počin ve filmu Velký Gatsby, obecně je ale jeho herecká kariéra po pavoučí trilogii komplikovaná. Maguire se na stříbrném plátně příliš neobjevoval, spíše šlo ale o jeho osobní rozhodnutí. Z posledních projektů lze jmenovat například Tah pěšcem či seriál Extrapolations.

Foto: Marvel Studios


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Extrapolations Nicholas 2023 2023 1
Avengers Spider-Man 1 2022 2022 1

Filtr seriálů