Tom Arnold

Tom Arnold

Celé jméno: Thomas Duane Arnold
Místo narození: Ottumwa, Iowa, USA
Známé projekty: Pravdivé lži, Roseanne

Datum narození: 6.3.1959 (65 let)

Tom Arnold, celým jménem Thomas Duane Arnold, je americký herec a komik. Narodil se v roce 1959 v Iowě. Má šest sourozenců. V brzkém věku ho opustila matka, takže byl vychováván pouze svým otcem. Spolu se sourozenci měli vychovatele, ale ten je sexuálně zneužíval. Vystudoval Ottumwa High School, Indian Hills Community College a University of Iowa se zaměřením na podnikatelskou sféru a scenáristiku. Když mu bylo 23, začal se věnovat komedii.

Na začátku 80. let měl Arnold komediální pořad nazvaný Tom Arnold and the Goldfish Review. V tom si ho všimla Roseanne Barr, která ho přizvala k psaní scénářů pro její televizní sitcom, Roseanne. Oženil se s ní v roce 1990, poté co se rozvedla se svým prvním manželem. Arnold si v seriálu vytvořil vlastní postavu, Arnieho Thomase. Manželství hodně přitahovalo zájem médií, hlavně kvůli jejich chování. Ale nevydrželo dlouho, po čtyřech letech se rozvedli – velký podíl na tom mělo Arnoldovo časté opilectví a závislost na drogách. V roce 1992 Arnold hrál v jeho vlastním sitcomu, The Jackie Thomas Snow, který se vysílal po Roseanne na ABC, ale po 18 dílech byl zrušen.

V roce 1994 se Arnold objevil vedle Arnolda Schwarzeneggera v Cameronově filmu Pravdivé lži, která mu vysloužila nominaci na MTV Movie Award for Best Comedic Performance. Od roku 2001 do 2005 hrál jednoho z hostů v The Best Damn Sports Show Period. V roce 2005 si Arnold zahrál první hlavní romantickou postavu ve filmu Štastné konce. Stejný rok si zahrál také ve filmu Mladej a já. Mezi roky 2008–2011 hostoval v show My Big Redneck Wedding, kde sloužil jako plánovač svateb a měl za úkol předčit sny páru.

Ve světě seriálů dosud nezískal žádné velké role. Občas se tu a tam v seriálu a ve filmu objeví, ale zatím na něj velká role asi čeká.

Kromě Roseanny Barr si vzal další dvě ženy, se kterými se také po pár letech rozvedl. Od roku 2009 je ženatý s Ashley Groussman, se kterou má dvě děti a čtyři psy. Zajímavostí je, že po svatbě s Roseanne konvertoval k judaismu, který dosud vyznává.

Foto: CC BY 3.0 Fade In Magazine – Vimeo: THE FADE IN INTERVIEW: TOM ARNOLD, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
NCIS: New Orleans Elvis Bertrand 2016 2019 3

Filtr seriálů