Tom Holland

Tom Holland

Celé jméno: Thomas Stanley Holland
Místo narození: Londýn, Anglie
Známé projekty: Spider-Man: Homecoming, Ztracené město Z, V srdci moře

Datum narození: 1.6.1996 (27 let)

Tom Holland je anglický herec, gymnasta a tanečník, který se proslavil rolí Spider-Mana z filmového světa Marvelu. Začínal v divadle, odkud se přesunul na velké plátno. Jeho první filmová role byla ve snímku Nic nás nerozdělí. Je to ale právě zmíněná role Spider-Mana, která ho proslavila. Kromě své vlastní trilogie se pravidelně objevuje i v jiných MCU filmech.

Jeho otec je komikem a spisovatelem, zatímco matka fotografkou. Tom má také tři mladší bratry a psa jménem Tessa. Věnoval se také dabingu. Co se týče jiných projektů, měli bychom zmínit rozhodně Ztracené město Z. Po Spider-Manovi dokázal ale přičuchnout i k jiným filmům. Ve snímku Ďábel z produkce Netflixu si zahrál hlavního hrdinu, který byl nucen vraždit.

Ve filmu Cherry se zase Holland ukázal jako nenapravitelný narkoman. Roli zvládl na výbornou. Studio Sony, které mu věnovalo právě roli Spider-Mana, si Hollanda upsalo ještě v sérii Uncharted, kde si Holland zahrál dobrodruha Nathana Drakea. I tady se počítá, že by mělo jít o dlouhodobou roli. Tom Holland má před sebou ještě skvělou kariéru.

Foto: Disney


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Crowded Room Danny Sullivan 2023 2023 1
Avengers Spider-Man 2010 2018 4

Filtr seriálů