Tracy Spiridakos

Tracy Spiridakos

Celé jméno: Tracy Spiridakos
Místo narození: Winnipeg, Manitoba, Kanada
Známé projekty: Majority Rules!, Revoluton, Bates Motel, Chicago P.D.

Datum narození: 20.2.1988 (36 let)

Tracy Spiridakos se narodila v kanadském Winnipegu řeckým rodičům, majitelům restaurace Georgeovi a Anastasii Spiridakos. Má dva bratra. Pár roků poté co se narodila se její rodina přestěhovala zpět do rodného města jeho otce v Řecku. Do Kanady se vrátila v roce 1992. S Řeckem má silný vztah a mluví plynně řecky. Herectví začala studovat na nižší střední školu a poté dostala herecký trénink v centru v Manitobě. Vystudovala Oak Park High School ve Winnipegu.

V roce 2007 se přestěhovala do Vancouveru, kde se mohla věnovat herectví a hned za pár týdnů dostala svoji první televizní roli, malou roli v seriálu Supernatural. Dále se poté objevovala v televizi, v Bionic Woman, The L Word, Hellcats a Psych. Objevila se v televizním filmu Goblin a v web seriálu Mortal Kombat: Legacy. Získala také opakující roli vlkodlaka Brynn McLeanovouBeing Human,

V roce 2009 vyhrála svoji první hlavní roli v kanadském seriálu Majority Rules!, kde hrála patnáctiletou Becky Richardsovou. V roce 2011 měla svůj filmový debut ve Zrození Planety opic a nízkorozpočtovém thrilleru Kill For Me. V roce 2012 se objevila jako Sammy ve filmu Rags. Poté získala hlavní roli v seriálu stanice NBC, Revolution, kde hrála Charlotte „Charlie“ Mathesonovou, přeživší v dystopické budoucí civilizaci. Za ztvárnění postavy v první řadě byla nominovaná na cenu Saturn v kategorii Nejlepší herečka v televizi.

Poté měla hostující roli v třetí řadě sitcomu Episodes, kde hrála Dawn, dceru Morning Randolphové (Mircea Monroe). V srpnu 2014 pomohla účastní na Ice Bucket Challenge zvýšit povědomí o nemoci ALS (amyotrofická laterální skleróza). V roce 2015 dostala v seriálu Bates Motel opakující roli Anniky Johnsonové, prostitutky, která do hotelu přijela na začátku třetí řady. Také dostala hlavní roli s Jonathanem Rhysem Meyersem v romantické komedii Byrd and the Bees. V roce 2017 se objevila ve třech posledních dílech čtvrté řady Chicago P.D. jako detektivka Hailey Uptonová, bývalá detektivka z oddělení loupeží a vražd, která se přidala k zpravodajské jednotce. Od páté řady byla její postava povýšena na hlavní.

Foto: CC BY-SA 2.0 Dominick D, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Chicago P.D. Hailey Uptonová 2017 2024 8

Filtr seriálů