Tricia Helfer

Tricia Helfer

Celé jméno: Tricia Janine Helfer
Místo narození: Alberta, Kanada
Známé projekty: Battlestar Galactica, Lucifer

Datum narození: 11.4.1974 (50 let)

Tricia je kanadská herečka a zároveň i modelka, která vyrostla na rodinné farmě se třemi sestrami a má dost smíšené geny (německé, anglické, švédské i norské). V 17 letech byla objevena modelingovou agenturou, díky které se následně dostala na přehlídky takových značek jako Christian Dior, Carolina Herrera, Givenchy nebo Dolce & Gabbana. Dostala se také do populárních magazínů Flare, ELLE, Cosmopolitan, Vogue a dalších. V roce 2007 se Tricia umístila v žebříčku 100 nejvíce sexy žen časopisu Maxim na 57. místě. V únoru 2007 byla na titulní stránce časopisu Playboy.

V roce 2002 se rozhodla pro kariéru herečky a přestěhovala se do Los Angeles. Jejím první hereckým počinem byla role Sarah v televizním seriálu Jeremiah. Zahrála si také například v CSI: Las Vegas či White Rush. K jejím nejvýraznější rolím patří humanoidní Cyklonka „Šestka“ v seriálu Battlestar Galactica, kde se objevovala celé čtyři sezóny.

V tomtéž roce jí byla nabídnuta role ve filmu Behind the Camera: The Unauthorized Story of Charlie's Angels a následující rok začala režírovat i moderovat reality show s názvem Canada's Next Top Model a objevila se také ve filmech Spiral a The Green Chain.

Momentálně září v seriálu Lucifer, kde ztvárňuje jednu z hlavních rolí, a to Luciferovu matku, bohyni všehomíra, která se používá tělo lidské právničky z Los Angeles. V seriálu ji přivítal sám Lucifer písní All Along the Watchtower, která byla ústřední písničkou seriálu Battlerstar Galactica (údajně šlo o náhodu).

Autor profilu: @Sh3pp

Foto: Instagram Tricii Helfer


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Van Helsing Dracula 2019 2019 1
Lucifer Charlotte 2016 2018 3
Burn Notice Carla 2008 2008 1

Filtr seriálů