Ty Olsson

Ty Olsson

Celé jméno: Tyler Victor Olsson
Místo narození: Halifax, Nové Skotsko, Kanada
Známé projekty: Men in Trees, The 100, The Man in the High Castle

Datum narození: 28.1.1974 (50 let)

Kanadský herec Ty Olsson se narodil roku 1974 v Halifaxu, nicméně vyrůstal v Ottawě. Vzdělával se na Canterbury High School, kde se zaměřoval na herectví, tanec a zpěv. Následně navštěvoval Studio 58, kde se opět věnoval herectví.

Dnes má na svém kontě velké množství rolí, které jsou z většiny tvořeny vedlejšími. Kariéru odstartoval roku 1998 epizodními roličkami, na které až později navázal většími. Své první větší role se dočkal roku 2004, kdy se objevil v seriálu Kingdom Hospital jako Danny.

Zpočátku své kariéry se také věnoval animovaným rolím. Svou první získal už roku 1999, kdy namluvil Orda v seriálu Dragons Tales. Toho tu nakonec mluvil až do roku 2005. Během toho zároveň namluvil například Downshifta v seriálu Transformer: Super Link.

Od roku 2005 začal získávat výraznější filmové role. Vidět jsme ho mohli například ve snímcích Miluji tě k sežrání, Rodinná záležitost, Vražedné vize, Vánoční loupež, Návrat minulosti, Šílená hra Behemot či Pod vysokým napětím. Ve většině případech šlo však o televizní filmy a nijak povedené.

Stále se však více věnoval televizním seriálům, například v letech 2006–2008 namluvil HerryhoClass of the Titans. Během toho se věnoval hrané roli v seriálu Men in Trees, kde ztvárnil Sama Solowaye. Dále měl i výrazné role v seriálech Battlestar Galactica, Defying Gravity, Eureka a Shattered.

Z dalších hraných rolí zmiňme jeho působení v seriálech True Justice, Halo 4: Forward Unto Dawn a Continuum. Svůj hlas propůjčil postavám ze seriálů Voltron Force, Packages from Planet X a Nerds and Monsters.

V poslední době měl několik výrazných hraných rolí. V letech 2014–2017 se nepravidelně objevoval v seriálu The 100, kde ztvárnil Nyka. Poté se objevil v seriálu Slasher jako Glenn. V letech 2018–2019 na sebe upozornil rolí majora Toda Metzgera v seriálu The Man in the High Castle. Kromě toho ztvárnil i role v seriálech Supernatural, Fortunate Son a Wynonna Earp.

Olssonovou manželkou byla Leanna Nash, se kterou se však rozvedl roku 2012. Mají spolu dcery Dagan a Mackenzie.

Foto CC BY-SA 3.0 Lisa West Photography, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
UnREAL Kirk Newhouse 2015 2015 1
Eureka Andy 1.0 2009 2010 2

Filtr seriálů