Valerie Mahaffey

Valerie Mahaffey

Celé jméno: Valerie Mahaffey
Místo narození: Sumatra, Indonesie
Známé projekty: Wings, Desperate Housewives, Devious Maids

Datum narození: 16.6.1953 (70 let)

Valerie Mahaffey je americká herečka a producentka, která se narodila v Indonesii na Sumatře matce kanadského původu a otci texaského původu. Když jí bylo šestnáct let, odstěhovala se její rodina do Houstonu v Texasu, kde také navštěvovala střední školu Austin High.

Svůj bakalářský titul z umění získala na texaské univerzitě v Austinu v roce 1975 a později se poprvé objevila na Broadwayi v muzikálu Rex. V letech 1979–1987 hrála v telenovele The Doctors a v roce 1986 si zahrála ve filmu Women of Valor\.

Na konci osmdesátých let začala hrát v televizních komediích jako např. Newhart, Cheers a Seinfeld. Zahrála si i v sitcomu The Powers That Be, ve filmu National Lampoon's Senior Trip či v komedii Jungle 2 Jungle.

V roce 1999 získala roli v seriálu ER a v letech 2006–2007 si zahrála v seriálu Desperate Housewives. Kromě toho se objevila také v seriálech jako Quantum Leap, L.A. Law, Ally McBeal, Judging Amy, The West Wing, Law & Order: Special Victims Unit, Frasier, CSI: Crime Scene Investigation, Private Practice, Boston Legal, Without a Trace, Raising Hope, Glee, Devious Maids či Young Sheldon.

Foto CC BY 2.0 Canadian Film Centre Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Big Sky Helen Pergman 2020 2021 1
Young Sheldon Victoria MacElroyová 2017 2020 3

Filtr seriálů