Vanessa Bell Caloway

Vanessa Bell Caloway

Celé jméno: Vanessa Bell Caloway
Místo narození: Cleveland, Ohio, USA
Známé projekty: Shameless

Datum narození: 20.3.1957 (67 let)

Vanessa Bell Caloway je americká herečka a tanečnice. Narodila se v Clevelandu v Ohiu, kde později také získala na Ohio University bakalářský titul. Studovala také tanec a jako tanečnice začínala v broadwayské produkci muzikálu Dreamgirls. Její televizní kariéra započala v telenovele All My Children (1985). Poté, co se v roce 1986 přestěhovala do Los Angeles, začala se objevovat v seriálech vysílajících se ve hlavní vysílací čas, např. China Beach, A Different World a L.A. Law. Jejím filmovým debutem byl Number One with a Bullet (1987) a následně její nejznámější role, princezna Imani Izzi v komedii Coming to America s Eddiem Murphym (1988).

V devadesátých letech si zahrála v několika vedlejších rolích ve filmech jako What’s Love Got to Do with It (1993) po boku Angely Bassett, The Inkwell (1994) a Crimson Tide (1995) jako manželka Danzela Washingtona. V roce 1995 se objevila po boku Jamese Earla Jonese v Under One Roof, první výhradně afroamerické telenovele. Ta měla ale bohužel jen krátké trvání; po šesti odvysílaných epizodách byl seriál zrušen. Za roli byla ovšem nominovaná na cenu NAACP Image Award za Nejlepší herečku v dramatickém seriálu (na cenu NAACP byla nominována dohromady pětkrát). Z dalších televizních rolí lze zmínit epizodní role v seriálech The Closer, Dexter, Rizzoli and Isles, Grey's Anatomy nebo Castle. Význačnějšími rolemi pak bylo lékařské drama Hawthorne (2010–2011) a Shameless.

V roce 2016 byla obsazena do hlavní rolce v telenovele Saints & Sinners. Hrála Lady Ellu Johnson, vdovu po pastorovi a manipulativní „první dámu církve“. V témže roce si zahrála budoucí tchýni prezidenta Obamy v komediálním dramatu Southside With You, které mělo premiéru na Filmovém festivalu v Sundance.

Vanessa je od roku 1988 vdaná za anesteziologa Anthonyho Callowaye. Mají dvě dcery, Ashley a Ally.

Embed from Getty Images

Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Shameless Carol Fisher 2011 2016 6

Filtr seriálů