Vicki Lewis

Vicki Lewis

Celé jméno: Vicki Lewis
Místo narození: Cincinnati, Ohio, USA
Známé projekty: NewsRadio, Three Sisters, Hledá se Nemo

Datum narození: 17.3.1960 (64 let)

Vicki Lewis pochází z Ohia, kde se narodila roku 1960. Je dcerou Jima a Marlene Lewisových a má sestru Denise. Vzdělávala se na Anderson High School, odkud zamířila na University of Cincinnati, kde se věnovala divadelnímu oboru.

Její kariéra odstartovala v divadlech, ale od roku 1992 se pravidelně objevuje v seriálech a filmech. Kromě toho se věnuje i dabování animovaných postav a zpěvu. Na svém kontě má jen malé množství rolí, díky kterým na sebe dokázala patřičně upozornit.

Její nejznámější rolí je postava Beth, kterou si v letech 1995–1999 zahrála v seriálu NewsRadio, sitcomu stanice NBC. Poté jsme ji mohli zaslechnout v seriálu Mission Hill či vidět v seriálu Three Sisters. V posledním zmiňovaném projektu si zahrála Noru Bernstein-Flynn Quinn, jednu z hlavních postav.

V roce 2003 se podílela na veleúspěšném animáku Hledá se Nemo, kde namluvila rybí sestry Deb a Flo. Tuto roli si následně zopakovala v pokračování z roku 2016 ve snímku Hledá se Dory. Kromě toho herečka namluvila spoustu dalších postav v animovaných seriálech. Další výraznější hrané vedlejší role si zahrála v seriálech Sonny with a Chance a How I Met Your Mother.

Delší dobu Lewis chodila s hercem Nickem Noltem, ale nakonec se s ním rozešla. Od roku 2008 je jejím manželem Philip G. Allen.

Foto CC BY-SA 4.0 Museink, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother Sonya 2011 2012 1

Filtr seriálů