Wayne Brady

Wayne Brady

Celé jméno: Wayne Alphonso Brady
Místo narození: Columbus, Georgie, USA
Známé projekty: How I Met Your Mother, Whose Line Is It Anyway?

Datum narození: 2.6.1972 (51 let)

Wayne Brady je americký herec a komik, který se narodil roku 1972 ve státě Georgie. Jako malý se přestěhoval na Floridu, kde žil u své tety a babičky. Dodnes mluví o své babičce jako o své matce, protože právě ta ho vychovávala nejdelší dobu.

Ve svých šestnácti letech začal účinkovat v místním divadle, kde byl součástí improvizační skupiny herců. Po vystudování Dr. Phillips High School začal studovat na University of Miami. Po vysoké škole se rozhodl přestěhovat do Los Angeles, aby si zdokonalil své herecké umění.

Během studia na vysoké se nevěnoval pouze divadelnímu herectví, objevoval se totiž i v televizních seriálech. V nich však sbíral samé vedlejší role, které nebyly nijak výrazné. Možná právě proto se na začátku 21. století pustil do své vlastní show s názvem The Wayne Brady Show, ve které měl pochopitelně hlavní slovo právě on.

V průběhu let si zahrál několik výraznějších rolí, díky kterým si ho diváci mohli zapamatovat. Předně je nutné zmínit sitcom How I Met Your Mother, kde se v letech 2006–2014 objevoval jako Barneyho nevlastní bratr James. Dále jsme mohli zaslechnout jeho hlas v seriálu Sofia the First, kde v letech 2012–2018 namluvil Clovera.

Kromě toho se podílel například na pořadu Real Husbands of Hollywood či seriálech Colony, The Bold and the Beautiful a Black Lightning. Mohli jsme ho zaslechnout i v animovaném seriálu The Loud House, kde namluvil Harolda McBrideho.

I když se mu jako herci poměrně daří, známější je díky svým improvizačním schopnostem. Není proto divu, že už od roku 2013 účinkuje v komediálním pořadu Whose Line Is It Anyway?, kde svým komickým hraním baví miliony diváků. Kromě toho účinkoval i v pořadech Let's Make a Deal či Game of Talents.

Herec se v minulosti oženil s celkem dvěma ženami, ale aktuálně je svobodný. Jeho první ženou se stala Diana Lasso, se kterou byl pouze v letech 1993–1995. Následně si roku 1999 vzal za ženu tanečnici Mandie Taketu, se kterou má od roku 2003 dceru Maile Masaku Brady. Roku 2007 se však rozvedl i s ní.

Jako malý koktal, a proto si ho kvůli tomu jeho spolužáci často dobírali. V roce 2014 si navíc prošel duševním zhroucením, ale z toho se naštěstí brzy dostal, a to údajně především díky své bývalé druhé manželce, která mu velmi pomohla.

Foto: Volné dílo


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother James Stinson 2006 2014 5

Filtr seriálů