Werner Herzog

Werner Herzog

Celé jméno: Werner Herzog
Místo narození: München, Bayern, Německo
Známé projekty: The Mandalorian, Pan Osamělý, Pokerový král

Datum narození: 5.9.1942 (81 let)

Werner Herzog je německý režisér, producent, spisovatel a v neposlední řadě také herec. Již od malička projevoval zájem o filmy, především o jejich režii. Když poprvé viděl film Tarzan, rozhodl se, že natočí svůj vlastní film. Na film ovšem potřeboval spoustu peněz, ty si převážně vydělal v ocelárně, kde pracoval jako dělník. Jeho prvním krátkým filmem byl Herkules.

Herzog měl rád pěší túry, Neměcko obešel prakticky celé pěšky. Střídavě žil v Mnichově a posléze i v USA. Měl vekou zálibu ve skoku na lyžích, se kterými následně přestal, když se smrtelně zranil jeho dlouholetý kamarád. Herzog za sebou ponechal hned několik zajímavých knih, přispěl do kinematografie jako herec, ale také především jako režisér. Byl několikrát oceněn filmovými cenami, jak těmi zahraničními, tak místními z Německa.

Werner Herzog nemá příliš v lásce moderní svět a civilizaci, proto často cestuje po celém světě, kde putuje po džunglích, navštěvuje místní vesnice a obyvatele. Dokonce i jeho snímky jsou v podobném duchu, bohužel se i několikrát stalo, že herci při natáčení zemřeli, protože Herzog natáčel za extrémních podmínek. Herzog byl celkem třikrát ženatý a má tři děti.

Foto: Disney


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Mandalorian Klient 2019 2019 1

Filtr seriálů