Wes Chatham

Wes Chatham

Celé jméno: John Wesley Chatham
Místo narození: Atlanta, Georgia, USA
Známé projekty: The Expanse, The Hunger Games

Datum narození: 11.10.1978 (45 let)

Wes Chatham vyrostl v severní Georgii. Jeho rodiče se rozvedli, když mu byly pouze dva roky, většinu svého dětství strávil s matkou, sestrou a bratrem. Když bylo Wesovi pět let, šel s matkou doprovodit svou sestrou na konkurz do reklamy na prací prášek Tide, tam si ho ale během čekání na výsledky všiml sám režisér reklamy a nabídl jeho matce pro Wese spolupráci na národní kampani pro Tide.

Ve třinácti se přestěhoval za svým otcem, ale vzhledem k nedbalosti otce nad jeho výchovou byl vyhozen ze školy a poslán do Gift Centre, což byla škola pro problémové studenty. Během studia v této škole se mu dostalo příležitosti zahrát si ve školním představení, při kterém si Wes uvědomil svoji vášeň pro umění.

Po úspěšné maturitě se přidal k vojenským silám USA, kde působil čtyři roky ve sboru leteckých hasičů. Od vojska ho dostal až režisér konkurzu Robi Reed, který hledal do filmu nějaké nadané vojáky a Wesovi poskytl příležitost zahrát si v seriálu Barbershop a přestěhovat se do Hollywoodu.

Do podvědomí ostatních režisérů a scenáristů se dostal díky Paulu Haggisovi, který ho obsadil do role ve filmu V údolí Elah, kde mimo jiné zazářili také Tommy Lee Jones a Charlize Theron.

Za zmínku stojí jeho role ve filmech W., This Thing With Sarah, The Philly Kid nebo i The Help, kde hrál bratra Emmy Stone. V posledních letech si zahrál například v The Town That Dreaded Sundown a v posledních dvou dílech populární série Hunger Games, kde byl členem štábu pod vedením známé herečky Natalie Dormer. Mezi jeho nejnovější počiny patří sci-fi seriál The Expanse, kde hraje mechanika lodi Canterbury, Amose Burtona.

Foto: Facebook Wese Chathama

Autor profilu: @Sh3pp


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Ahsoka Enoch 2023 2023 1
The Expanse Amos Burton 2015 5

Filtr seriálů