Wilko Johnson

Wilko Johnson

Celé jméno: John Peter Wilkinson
Místo narození: Canvey Island, Essex, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Game of Thrones

Datum narození: 12.7.1947Datum úmrtí: 21.11.2022 (75 let)

Wilko Johnson je anglický zpěvák, kytarista a herec. V sedmdesátých letech byl jedním ze zakladatelů hudební skupiny Dr. Feelgood. Skupinu následně opustil a přidal se k The Blockheads. Se svou skupinou vydal několik alb a dokonce má na svém vlastním kontě několik sólových skladeb.

Jeho jedinou hereckou rolí se stala postava němého kata Ilyna Payneho, kterého si v letech 2011 – 2012 zahrál v seriálu Game of Thrones. Roku 2013 se však v další řadě neobjevil, protože mu byla diagnostikována rakovina. S rakovinou zatím úspěšně bojuje.

Jako malý žil Wilko v Southendu, kde poznal svou životní lásku Irene Knight, kterou si následně vzal. S ní má dva syny Matthewa a Simona. Manželka mu zemřela už roku 2004 a to na rakovinu.Foto CC BY-SA 2.0 Tim Simpson


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Game of Thrones Ilyn Payne 2011 2012 2

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů