Will Patton

Will Patton

Celé jméno: William Rankin Patton
Místo narození: Charleston, Jižní Karolína, USA
Známé projekty: The Agency, Falling Skies, Swamp Thing

Datum narození: 14.6.1954 (70 let)

Will Patton se narodil v Jižní Karolíně, kde byl také na farmě vychován. Jeho otec se živil jako dramatik, režisér a sloužil jako kaplan na Duke University. Mimoto se svou manželkou založili bezpečné zázemí pro nezletilé sirotky. Will se rozhodl pokračovat ve šlépějích svého otce, a dal se na divadlo. Úspěšně vystudoval North Carolina School of the Arts a kvůli divadlu odešel do New Yorku, kde studoval herectví na škole Actors Studiu a Open Theater. Patton na sebe začínal čím dál více upozorňovat, zvláště poté, co se odstěhoval do Londýna kvůli nástupu do Royal Court Theater.

Poprvé se objevil na televizních obrazovkách v roce 1982 v seriálu Ryan's Hope, což nastartovalo jeho kariéru v televizním a filmovém odvětví. Patton začal získávat nabídky na padoušské role. V kladné roli na sebe upozornil v celovečerním snímku Armageddon. V roce 2004 se na stříbrném plátně objevil jako pravá ruka Johna Travolty v komiksovém filmu The Punisher. V současné době neváhal skočit po nabídce na roli Franka Hawkinse z úspěšného rebootu Halloweenu.

Na televizních obrazovkách mu slušela role Kentuckyho Bluebirde z roku 1984 v seriálu Search for Tomorrow. Poté následoval zával menších epizodních rolí, dokud nedošlo na seriál The Agency, kde si střihl Jacksona Haisleyho. Další velkou rolí byl kapitán Dan Weaver ze seriálu Falling Skies. V roce 2019 se objeví v novém Swamp Thingovi, kde ztvární podnikatele Averyho Sunderlanda se zločineckými úmysly, který je v Louisianě vnímán jako otec města Houma.

Will Patton je také známý coby narátor, který převedl 22 knih spisovatele Jamese Lee Burkeho a 6 hororových počinů Stephena Kinga do zvukově-knižní podoby.

Embed from Getty Images

Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Swamp Thing Avery Sunderland 2019 2019 1

Filtr seriálů