Will Sasso

Will Sasso

Celé jméno: William Sasso
Místo narození: Ladner, Britská Kolumbie, Kanada
Známé projekty: MADtv, Less Than Perfect, Loudermilk

Datum narození: 24.5.1975 (49 let)

Will Sasso je kanadský herec, který se narodil roku 1975 v Ladneru, a to rodičům italského původu. Už jako malý měl jasno v tom, že chce být herec, ale jeho rodiče ho v tom nijak nepodporovali. I tak si ve věku 15 let našel agenta a přestěhoval se z Vancouveru do Los Angeles, kde začal být obsazován do různých seriálů.

Zpočátku se objevoval pouze v seriálech, ve kterých měl jen epizodní role. Výrazněji se objevil například v Sliders či Madison. Roku 1997 se stal součástí komediálního pořadu MADtv, do kterého se v průběhu nadcházejících 20 let pravidelně vracel.

Více se prosadil například díky seriálu Less Than Perfect, ve kterém vystupoval v letech 2003–2006 jako Carl Monari. Kromě toho namluvil i animované postavy v seriálech The Cleveland Show, Neighbors From Hell a Mongo Wrestling Alliance a zahrál si v How I Met Your Mother a Shit My Dad Says.

Roku 2012 sehrál významnou roli v komedii Tři moulové, kde se objevil jako Curly. Poté měl další výraznější filmovou roli například ve snímku Army of One. Více se však opět věnoval seriálům, slyšet jsme ho mohli například v seriálu Murder Police, kde namluvil Tommyho Margarettiho.

V průběhu dalších let měl role například v seriálech The Britishes, Fool Canada, Shameless, Modern Family, The Kevin (Probably) Saves the World, Another Period a United We Fall. V poslední době se však prosadil především díky roli Bena Burnse, kterého si v letech 2017–2020 zahrál v seriálu Loudermilk. Kromě toho si v letech 2019–2021 zahrál v seriálu Mom jako Andy.

Když má zrovna volnou chvíli, rád se věnuje venkovním aktivitám. V průběhu let se z něj stal profesionální wrestler.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother Doug Martin 2008 2012 2

Filtr seriálů