Wyatt Russell

Wyatt Russell

Celé jméno: Wyatt Hawn Russell
Místo narození: Los Angeles, California, USA
Známé projekty: Útěk z L.A., 22 Jump Street, The Falcon and The Winter Soldier

Datum narození: 10.7.1986 (37 let)

Wyatt Russell je americký herec pocházející z Los Angeles, který měl kariéru ve filmech a seriálech jako nalajnovanou. Jeho otcem je známý herec Kurt Russell, matka Goldie Hawn je taktéž známou herečkou. Wyatt má celkem tři sourozence – Bostona Russella, Kate Hudson a Olivera Hudsona. A hádejte, znovu jsou všichni tři herci. Wyatt tak měl kariéru na první pohled jasnou.

Wyatt ale miloval hokej a již od malička ho profesionálně hrál. Stal se velice úspěšným brankářem a působil v několika severoamerických mládežnických soutěžích. Jelikož byl ale často zraněný, rozhodl se s hokejem nadobro seknout. A když už si vybíral náhradu za hokej, vybral si povolání, kde snad nebude tolik hrozit, že by většinu času strávil na marodce – herectví.

Jeho prvotinou je film Útěk z L.A., kde si zahrál po boku svého otce Kurta, který mu byl v jeho prvním snímku velikou oporou. S ním si zahrál ještě jednou a to ve filmu Žoldák: Legie zkázy. S Channingem Tatumem a Jonahem Hillem se objevil třeba v 22 Jump Street. V roce 2021 si zahrál v seriálu The Falcon and The Winter Soldier, kde ztvárnil nového Kapitána Ameriku.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Falcon and The Winter Soldier John Walker 2021 2021 1

Filtr seriálů