Yasmine Al Massri

Yasmine Al Massri

Celé jméno: Yasmine Al Massri
Místo narození: Libanon
Známé projekty: Crossbones, Quantico

Datum narození: 21.11.1978 (45 let)

Yasmine se narodila v Libanonu palestinskému otci a mamince původem z Egypta. V mládí četla korán a sledovala černobílé egyptské filmy. „Ačkoli pocházím z muslimské rodiny, moje máma se zahaluje šátkem jen, když nemá umyté vlasy,“ řekla v roce 2015 New York Times. Ve dvaceti letech odjela do Paříže, kde studovala tanec na prestižní škole École Nationale Supérieure des Beaux-Arts. „Musela jsem bojovat, aby mě brali jako sobě rovnou. Dívali se na mě jako na exotické ovoce a líbila jsem se jim. Ale nedovolili mi, abych byla víc než jen tou vtipnou dívkou s opálenou pletí." Jejími dalšími přechodnými domovy byl Egypt, Německo, Rakousko a Španělsko.

Začínala jako tanečnice, když se v roce 2000 připojila k taneční společnosti Thouraya Baghdadi v Paříži. Její filmový debut přišel v roce 2007 v kriticky oceňovaném libanonském filmu Caramel – sama Yasmine za něj získala cenu na Mezinárodním filmovém festivalu v Abu Dhabi. V roce 2008 ji režisér Najwa al Najjar obsadil do filmu Pomegranates and Myrrh, který měl premiéru na festivalu v Sundance a Yasmine vynesl další ocenění, tentokrát na filmovém festivalu v marockém Rabatu. O tři roky později ztvárnila roli palestinské matky v dramatu Mirai po boku Friedy Pinto a Williama Dafoe. Nedlouho poté ji herec Michael Desante, který vyrůstal ve stejné ulici jako Yasmine, přesvědčil, aby se přestěhovala do Los Angeles. A tak to udělala, provdala se za něj a narodil se jim syn Liam. V roce 2014 se poprvé objevila na amerických te­levizních obrazovkách v seriálu CrossbonesJohnem Malkovichem. Do podvědomí amerických diváků se dostala především dvojrolí Nímy a Rainy Amin v seriálu Quantico (2005–2007).

Yasmine je opravdu všestranně nadaná umělkyně. Kromě schopnosti učit se nové jazyky – kromě perfektní angličtiny, francouzštiny, arabštiny a španělštiny se kvůli roli ve filmu Ayrouwen naučila jazyk Touaregů.

V květnu 2016 se Yasmine stala občankou Spojených států.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Quantico Nimah Amin 2015 2017 2
Quantico Raina Amin 2015 2017 2
Crossbones Selima El Sharad 2014 2014 1

Filtr seriálů