Zazie Beetz

Zazie Beetz

Celé jméno: Zazie Beetz
Místo narození: Berlín, Německo
Známé projekty: Deadpool 2, Atlanta, EasyJoker

Datum narození: 1.6.1991 (33 let)

Zazie Beetz je mladá německá herečka, která se narodila německému otci a afro-americké matce v Berlíně. Oba rodiče učili Zazie německy i anglicky, takže Beetz mluví plynule oběma jazyky tak, jak je od mala zvyklá mluvit z domova. Její matka pracuje jako sociální pracovnice, otec se věnuje truhlářství. Již od malička Zazie táhla k herectvím a vystupovala v různých divadelních hrách.

Její první velká zkušenost s kamerou přišla v roce 2013, kdy se zúčastnila natáčení filmu The Crocotta. Posléze se Beetz stále víc a víc věnovala herectví, nakonec si například probojovala cestu do Applesauce, Wolves či do Double Bind. Větší úspěch přišel až se seriálem Margot vs. Lily, kde si Beetz v několika epizodách zahrála Allie. Rok 2016, kdy si právě tuto roli zahrála, byl pro Zazie ještě více úspěšný, když dostala příležitost účinkovat v Easy.

Její doposud největší úspěch přišel se seriálem Atlanta, kde Beetz působila od roku 2016. Tam ztvárnila krásnou Van. Právě tato role ji proslavila natolik, aby si jí všiml producent a herec Ryan Reynolds a obsadil ji do filmu Deadpool 2, kde Zazie získala roli Domino, mutantky, která má zkrátka ve všem štěstí. Domino se má objevit i v dalších komiksových filmech a především v týmovce X-Force.

Foto: Fox


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Full Circle Mel Harmony 2023 2023 1
Invincible Amber Bennett 2021 1
Justice League Sophie Dumond 2019 2019 1
X-Men Domino 2018 2018 1

Filtr seriálů