Král Šumavy: Fantom temného kraje
78/100 - 10×

Sledovat

Král Šumavy: Fantom temného kraje

Na jaře 1948 již naplno do vztahů mezi Východem a Západem naplno promlouvá studená válka. Oba bloky dělí hluboké šumavské lesy. Josef Hasil je kuchtíkem ve Sboru národní bezpečnosti, který sídlí ve Zvonkově. I když je poměrně mladý, prožil toho poměrně dost. Má za sebou zkušenosti z německého lágru a působil i mezi partyzány. Teď touží především po zábavě, dobrodružství a volnosti.

Česko | 2022 | Pauza
vysílání
1 sezóna | Voyo | 50 minut
žánr
Historický

S01E02: Epizoda 2

S01E02: Epizoda 2
cz sk
16.12.2022
50 minut

Chceš doplnit něco k profilu epizody?

Pokud si myslíš, že je obsah u tohoto dílu nedostatečný, nepřesný nebo příliš krátký, tak nám pošli svůj vlastní. My jej rádi doplníme.
Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SimcaJB

Ten kdo nezná Krále Šumavy, tak kdyby vůbec nebyl. Snad všichni by měli znát tajemného převaděče na hraničních horách.

Druhý díl nám konečně přináší trochu akce, trochu mrtvol, ale očekával jsem víc. Trochu prohloubení postav a psychologie, abychom věděli, proč děla ten a ten toto a proč zrovna ten Hasil, odchovanec šumavské přírody, je tím pravým, co se dokáže vzpouzet pohraničním hlídkám a převést emigranty do Německa.

Někteří herci se opravdu snaží, aby hráli v tomto tří dílném seriálu dobře, i režisér David Ondříček, ale tu největší prim tu dělá šumavská příroda a hlavně pohraničí.

Bohužel se během hodinového dílu nedozvíme nic nového, nic o hlavní postavě, abychom si mohli udělat pořádnou představu o tom, jak jeho kult vznikl.

18.12.2022 | 20:39:00

Filtr seriálů