Luther
95/100 - 45×

Luther

„Když bojujete se zrůdami, musíte si dát pozor na to, aby se nestala zrůda i z vás.“ Luther je psychologický krimi-thriller stanice BBC. Jeho první série o šesti epizodách byla na BBC One odvysílána během léta roku 2010, čtyřdílná série druhá pak o rok později. Série třetí, opět složená ze čtyř hodinových epizod, měla premiéru v létě 2013.

VB | 2010 | Pauza
vysílání
5 sezón | BBC One | 60 minut


Rozhovor s Idrisem Elbou o třetí sérii

Rozhovor s Idrisem Elbou o třetí sérii

Server BBC Media Center zveřejnil rozhovor s Idrisem Elbou, představitelem Luthera. Jaké otázky herec zodpovídal a co nového nám odhalil o nadcházející třetí řadě seriálu Luther? To si můžete přečíst v našem překladu tohoto rozhovoru uvnitř článku.


0 0
14.6.2013

Jak je nám Luther v této nové řadě představen?
Luther je vlastně pořád stejný. Hodně si toho prožil. Pořád je to odhodlaný policista a pořád mu to pálí tak jako dřív. Rozhodně hledá lásku a zakončení své cesty, pravděpodobně uvažuje i nad odchodem od policie. Ale v téhle sérii se toho přihodí hodně zlého, tak nevím, jak moc to Luthera ovlivní. Není to nijak křehký muž, ale mohl by jím začít být po tom všem, čím si projde. V jádru je to ale pořád ten samý policista a člověk se srdcem na pravém místě.

Jak se Luther změnil od první řady?
Zažil si silné trauma. Pokaždé, když si v životě projdete něčím zlým, nějak se to na vás odrazí a v jistém ohledu to na vás určitě nechá i nějaký ten šrám. Luther tuhle sérii hledá konečně klid. Je velmi zamilovaný do jedné ženy, kterou potkal, a zažívá s ní teď trochu jiný vztah. Miluje ji a chce s ní být. Tahle série je hodně o tom, že se Luther snaží dostat do cílové rovinky a změnit svůj život.


Co tato nová milostná zápletka do nové řady přinese?
Luther dokáže být velmi temná a ponurá postava a být zamilovaný mu prospívá. Myslím, že tenhle vztah vítá s otevřenou náručí. Je dobré vidět ho zamilovaného a šťastného a vlastně nám tu jde především o to vidět, jak Luther zamilovaný vlastně vypadá. Jak už to v tomhle seriálu ale bývá, celé to asi nepůjde úplně podle plánu, ale ani tak rozhodně neuškodí Luthera poznat zase o něco blíž.

Je Luther vůbec schopen romance, vzhledem k jeho démonům?
Myslím si, že Luther vážně touží po dobrém vztahu a hodlá za něj bojovat. Vzhledem k jeho práci a nasazení pro něj ale asi není snadné se uvolnit a být někomu partnerem. Ale myslím, že se opravdu snaží. Jeho manželství ztroskotalo kvůli jeho práci a tak se na tomto novém vztahu snaží zapracovat ještě víc.

Co vás baví na hraní Luthera?
Vážně miluju hloubku té postavy a přijde mi, že teď už ji znám opravdu dobře. Vážně miluju Luthera hrát, ale je to zároveň i velmi pohlcující a občas mám problém se od něj přitom oprostit. Líbí se mi, jak vyzývá mé herectví a zároveň je jako postava i skvěle napsaný. Tím k tomuhle seriálu také přitahujeme i velmi dobré herce.

Lutherovi tuto sérii šlape na paty nelítostný bývalý polda. Můžete nám o tom říct něco víc?
Tuhle sérii představujeme novou postavu, George Starka. Je to impozantní postava a pro tuhle řadu i Lutherův úhlavní nepřítel v podání Davida O’Hary, který je vážně dobrý herec. Máme tu pár opravdu zajímavých scén, ve kterých se Luther musí s Georgem vypořádat, ale on ho přitom drží v hrsti. S Georgem se navíc spojí i Erin Gray a oba po Lutherovi jdou. Je to skvělá zápletka a pro Davida skvělá role a myslím si, že pro fanoušky bude vážně napínavé sledovat, jak se Luther bude s tímhle vším vypořádávat.

Jaký je vztah Luthera se Shenkem?
V první sérii byl jejich vztah poměrně nucený, tentokrát se jim ale bude líp dařit táhnout za jeden provaz. Schenk asi zrovna řeší nějaké osobní problémy, ale je zřejmé, že Luther je jeden z jeho nejoblíbenějších a zároveň nejlepších detektivů. Ví, jaké pracovní výsledky může od Luthera očekávat.

Jak se během tří sérií vyvinul Lutherův vztah s Alice?
Alice teď cestovala po celém světě a s Lutherem zůstávala v kontaktu, ale myslím si, že jsou si stále blízcí a jejich vztah je po jeho znovunavázání víceméně takový, jaký byl už předtím. Takříkajíc se jí nemůže zbavit! Pořád spolu mají velmi zvláštní a blízký vztah.

Proč Luther oslovuje tak široké publikum?
Je to dobrý seriál s dobrými herci a zároveň nabízí i jeden z těch velmi podmanivých příběhů, které přitahují hned několik různých typů diváků. Celé je to výborně napsané a nijak se to divákovi neservíruje na stříbrném podnose. Pořád vás to nutí přemýšlet nad tím, co se asi stane příště.

Najde Luther vůbec někdy svůj klid?
Nemyslím si to. Stále bude vyhledávat lidi páchající zlo a oni budou zase vyhledávat jeho. Jakmile se stane něco špatného, lidé se na něj obrátí. Luther bude vždycky člověkem, co musí stále vyhledávat zlé lidi a pokud to tak bude dělat až do konce svého života, svůj klid nikdy nenajde.

Původní rozhovor si můžete přečíst zde.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Lupu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama