Asterix to zkusí s dalším hraným filmem

Asterix to zkusí s dalším hraným filmem

Jeden z nejslavnějších evropských komiksů se opět podívá na velké plátno v hrané podobě. Studio Studiocanal totiž získalo exkluzivní práva na další zpracování. Fanoušci neporazitelných Galů se navíc stále mohou těšit i na animovaný seriál.

8 16
30.4.2024

Legendární duo galských válečníků, kteří v roce 50 před Kristem zatápějí Caesarovým legiím, vytvořili vizionářští tvůrci René Goscinny & Albert Uderzo v roce 1959. Příběhy Asterixe & Obelixe se brzy staly kultovními a dokonce se dostaly i za železnou oponu. Roku 1967 se Asterix poprvé objevil i ve filmu, konkrétně v animovaném Asterix the Gaul. V roce 2018 vznikl prozatím poslední animák Asterix: The Secret of the Magic Potion. Nyní na něj naváže seriál, který pro Netflix chystá význačný francouzský tvůrce Alain Chabat, mj. režisér snímku Asterix & Obelix: Mission Cleopatra. Novinka by měla na Netflix dorazit v průběhu příštího roku. Vedle toho je v plánu ještě jedenáctý animovaný film, o kterém se ale kromě toho, že jej chystá studio M6, nic moc neví.

Nejpopulárnějším animákem je ten o 12 úkolech. Foto: Pathé Films

A to není vše. Po šesti hraných filmech, z nichž ten poslední debutoval v kinech teprve loni, nás čeká další Asterix na velkém plátně. Připomeňme, že v hrané podobě jsme jej zatím viděli pětkrát, konkrétně ve filmech Asterix and Obelix take on Caesar (1999), Asterix and Obelix: Mission Cleopatra (2002), Asterix at the Olympic Games (2008), Asterix and Obelix: God Save Britannia (2012) a naposledy Asterix and Obelix: The Middle Kingdom (2023). A zatímco Asterixe si už zahráli čtyři herci, jmenovitě Christian Clavier, Clovis Cornillac, Édouard Baer a Guillaume Canet, Obelixe jen dva – čerstvě zadržený Gérard Depardieu a loni Gilles Lellouche.

V hraných filmech největší popularity dosáhla Mise Kleopatra. Foto: Pathé Films

Zda se v novince vrátí loňský tandem Canet & Lellouche, zatím není jisté. Ovšem, vzhledem k tomu, že šéfové Studiocanal a společnosti Editions Albert René, kterou založil Albert Uderzo a drží tak práva na Asterixova zpracování, si nemohou vynachválit úspěch The Middle Kingdom, dá se očekávat, že Canet, jenž čínské dobrodružství nepoddajných Galů i režíroval, dostane znovu šanci. Další hraný snímek by do kin měl dorazit nejdříve roku 2026, zda se pak bude jednat o adaptaci konkrétního komiksu nebo o zbrusu nový příběh, není jisté. Věřme ale, že se dočkáme odpočinkové podívané, kterou třeba znovu okoření nějaká ta sportovní hvězda. Koneckonců, v tom mají galské filmy poměrně slušnou praxi.

V loňském snímku se coby Antivirus objevil legendární Zlatan Ibrahimović. Foto: Pathé Films

Líbil se vám loňský Asterix? A půjdete do kina na nového?Diskuze /1

lego assassin

Jak mohl mít pátý díl úspěch? Já jsem ho viděl!

1.5.2024 | 18:41:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů