KOMIKS: Goon - Mé vražedné dětství

KOMIKS: Goon - Mé vražedné dětství

Když byl Goon ještě malej, jeho otec od svých povinností rychle utekl a matka tak dlouho oslavovala alkoholem tenhle útěk, až se upila ke smrti. No a tak šel Goon bydlet ke své tetičce, která přišla o život, když se do jejího bytu vloupal známej mafián.

0 0
21.5.2013

Tak ho Goon prostě zabil, a protože věděl, že život bude drsnej, rozhodl se vydávat za vymahače dluhů toho mafiána. No co čekáte, že z takového dítěte vyroste? Jo, hádáte správně, největší drsňák v Mafia City. A právě Goon je jedinou nadějí v boji proti zombíkům, který se až příliš často objevujou mimo svůj rajón.

Zombíci, šílení doktoři a další podivné existence, to všechno patří do panoptika Mafia City, kde je Goon jako doma. Jeho šílené příběhy vznikly v hlavě Erica Powella, který si se svým hrdinou užil neméně barvitou minulost. Nejdříve vydal pod značkou Avatar Press tři příběhy, ale protože nebyl spokojen s vydavatelstvím, počkal, až mu vyprší kontakt a po třech letech začal hledat nového chlebodárce.


Toho nenašel, tak si to začal vydávat prakticky na vlastní triko, tam si ho konečně všimli chlapíci z Dark Horse a nabídli mu vydávat další příběhy. Powell neváhal vymýšlet pod novou značkou čím dál tím ujetější příběhy, kde si to Goon rozdává s bezdomovci, vybuchujícími opičáky nebo upíry, pro jedno z čísel příznačně nazvané “Satanovo sodomické dítě” dokonce neváhal vyrobit pseudobojkot puritánské obhájkyně, aby zatopil pod kotlem kontroverze.

Což bylo víceméně zbytečné, protože ač jsou Goonovy příběhy sebeujetější a šílené postavy dělají šílené věci (třeba tu máme jednu nadrženou chobotnici dychtící po potápěčích), provází je pořádná dávka nadhledu a sebeironie, která dělá z Goona velmi specifický komiks. Cynické hlášky, které Goon cedí skrz své zuby a málokdy při tom ukáže víc než jen úšklebek, doprovázejí každou jeho akci proti doktorům z jiných dimenzí či uprchlých zombíkům.

V české verzi nedávno vyšla druhá sbírka Mé vražedné dětství, skládající se z několika krátkých příběhů popisující Goonovo zrození, několik úderných dobrodružství z dospělosti, jeho seznámení s parťákem Frankiem, to vše prokládáno parodiemi na dětské komiksy. Je tam kus krimi, kus kriminálek a humor, za který by se nestyděl ani Monty Python. Prostě příjemná blbinka na rychlé zhltnutí, ale velmi rádi se k ní za čas zase vrátíte.

Hodnocení: 70 %Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Filtr seriálů