Legendární Spaceballs bude díky Amazonu pokračovat

Legendární Spaceballs bude díky Amazonu pokračovat

V historii parodií vzniklo málo povedenějších kousků. Spaceballs Mela Brookse se staly kultem a o pokračování se mluvilo více než tři dekády. Nyní konečně přichází a bezmála stoletý tvůrce se na něm znovu hodlá podílet.

6 4
23.6.2024

Temná helma, plukovník Sandurz, prezident Skroob a hlavně hrdinný Lone Star. To jsou jen někteří protagonisté parodie, kterou v roce 1987 přivedl na plátna Mel Brooks. Tvůrce slavného westernu Blazing Saddles nebo komediálního hororu Young Frankenstein, se ve Spaceballs pustil do parodování kultovních sérií jako Alien a hlavně Star Wars. Podle jisté legendy pak dokonce poprosil George Lucase o možnost vesmírnou ságu zparodovat. V hlavních rolích se pak objevili sám Brooks, John Candy, Rick Moranis, Bill Pullman či Daphne Zuniga. Snímek si během pár let vydobyl kultovní status a fanoušci dychtivě prahli po pokračování. Pravda, roku 2008 vznikl sice animák, ale ten nebyl brán jako přímý sequel.

„Nikdy to přede mnou nenoste zavřené. Jak mám vědět, že na mě neděláte ksichty?“ Foto: MGM

O tom se mluvilo hlavně během premiéry Star Wars: The Force Awakens, kdy se dokonce na nejrůznějších reklamních plochách objevily i plakáty. Nakonec ale vesmírná parodie bude pokračovat až nyní díky studiu Amazon MGM Studios. Mel Brooks, který za pár dní oslaví osmadevadesáté narozeniny, pak přislíbil účast coby producent. Zda se vrátí i prezident Skroob nebo mistr Yogurt, tedy dvě rozdílné role, které v originálu představoval, je zatím ve hvězdách.

„Proč mi nikdo neřekl, že mám tak velký zadek?“ Foto: MGM

Hlavní roli v novém filmu by si každopádně měl zahrát herec Josh Gad, který je znám například z filmů Beauty and the Beast a Strays, který s Brooksem spolupracoval už na seriálu History of the World: Part II. Režie by se pak měl chopit Josh Greenbaum, tvůrce již zmíněných Strays, zatímco scénář chystají samotný Gad a dvojice Benji Samit, Dan Hernandez (Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem).

„Vy idioti, to nejsou oni! Zadrželi jste jejich dvojníky!“ Foto: MGM

Nový snímek prozatím nemá datum premiéry, Gad by se do něj ale měl pustit po dokončení svého režijního debutu, jímž je film o komikovi Chrisovi Farleym s Paulem Walterem Hauserem v hlavní roli. Tak snad se mu pokračování kultovní parodie vydaří.

Dáte šanci pokračování legendárních Spaceballs?Diskuze /3

default

chysta se sprzeni neceho epickeho? Fakt hura…

24.6.2024 | 0:50:46
Kulpath

to bude…

24.6.2024 | 21:25:13
Raiden123

Hmm… nedavno som si robil srandu,ze Acolyte je paradovane volne pokracovanie na spaceballs … A hele… nahoda? Spaceballs budu mat normalne? pokracovanie.

Netusim,ci by taketo unikatne filmy mali mat vytvorene pokracovanie,uz to nebude unikat a ma to len malu sancu dosiahnut kvalitu originalu…

27.6.2024 | 11:47:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů