Přijďte do kina na South Park a na pokec s Edňáky

Přijďte do kina na South Park a na pokec s Edňáky

Byli jste v roce 2000 ještě moc malí na to, abyste mohli jít do kina na filmový South Park? Vynahraďte si to příští úterý. Film Peklo na Zemi je zase na stříbrném plátně. A po jeho promítání vás srdečně zveme na diskuzi s redaktory a překladateli Edna.cz.

12 0
16.4.2015

Městečko South Park. Proslulý kontroverzní seriál, kterému není nic svaté. Seriál, který lidé buď milují, anebo nenávidí. Znají ho ale skoro všichni. A letos se opět připomíná.

South Park se vysílá od roku 1997 a doteď vzniklo přes dvě stě padesát epizod. Skrze své čtyři hlavní hrdiny, malé kluky Cartmana, Kennyho, Stana a Kylea, tvůrci seriálu Trey Parker a Matt Stone satirizují celý svět, zesměšňují vše, co jim přijde pod ruku, a dokážou mnohdy velice trefně upozornit na pravou podstatu propíraných problémů.

Parker a Stone šli ale v roce 1999 ve své tvorbě ještě dál. Od dvacetiminutových epizod (každou z nich mimochodem připravují přesně jeden týden před premiérou) přešli do velkého formátu. V Americe vtrhli 30. června 1999 do kin se svým filmem South Park: Peklo na Zemi a okamžitě získali všechny reakce, které získat mohli – od chvalozpěvných recenzí až po znechucené komentáře diváků (nejspíš hlavně těch, z nichž si ve filmu utahovali).

(Se*u na vás, jdu do Scaly. Foto: Vlny)

V Česku mělo Peklo na Zemi premiéru až v únoru 2000. Další promítání se ale připravuje už teď. Zajděte si v úterý 21. dubna do brněnského univerzitního kina Scala. Organizátoři projektu Vlny pro vás připravili promítání tohoto filmu a společně s Ednou ještě něco navíc.

Po skončení filmu, který začíná ve 20:30, můžete v sále zůstat na diskuzi s redaktory a překladateli webu Edna.cz. Diskuze se zúčastní @Hurley a @iHyi – a vy sami jim můžete pokládat své otázky, ať už se to týká českých překladů, samotné Edny, oblíbených i neoblíbených seriálů a všeho dalšího, co vás bude zajímat :-)

Budeme rádi, když se na promítání i diskuzi dostavíte. A třeba si s námi po jejím konci zajdete na pivo či něco jiného :-)

Více se o projektu Vlny dozvíte na jejich oficiálním webu projektu, na stránkách kina Scala nebo na Facebooku. Svou účast na promítání můžete také potvrdit na facebookové události.Diskuze /3

Sowir

Jako vážně ? V Úterý ?!

16.4.2015 | 23:00:39
HonZoRRo008_

Super, Cartman!

17.4.2015 | 15:48:37
Balthazar6

Skoda ze je to v utery. :(

18.4.2015 | 19:56:31
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů