Monday Mornings (Mezi životem a smrtí)
84/100 - 10×

Monday Mornings(Mezi životem a smrtí)

Případy a život chirurgů jedné nemocnice. Každý je jiný, každý má své podivnůstky, radosti i trápení.. a každé pondělí ráno má společnou schůzku s primářem (Alfred Molina), na které musí před kolegami objasnit okolnosti svých selhání, přešlapů a omylů.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | TNT | 41 minut

O seriálu

O seriálu

Nový dramatický seriál z medicínského prostředí nás zavede do Chelsea General Hospital v Portlandu, kde budeme svědky toho, jak se chirurgové, ale i rezidenti vypořádávají nejen s osobními, ale hlavně profesionálními selháními.

1 0
4.2.2013

Hlavní náplní budou každotýdenní pondělní porady lékařů pod vedením šéfa chirurgie Dr. Hardinga Hootena. Při poradách zvaných M&M (orbidity and mortality, tedy chorobnost a úmrtnost) nebo také Room 311 (Místnost 311), se lékaři schází, aby projednali své případy, nejen ty, které dopadly dobře, ale především ty, které neskončily podle jejich představ, v krajním případě tedy skončily pacientovou smrtí. Hlavním cílem těchto porad je samozřejmě vyjasnění všech případů a poučení z možných chyb. Často to však není nic jednoduchého. Lékaři, domnívající se, že udělali v péči o pacienta všechno dobře, jsou náhle vystaveni kritice kolegů a nadřízených. Prostřednictvím televizních obrazovek budeme svědky, jak se v kritických momentech zachovají, jak zvládnou následnou kritiku a jak kritika kolegů ovlivní atmosféru v nemocnici a hlavně jak ponesou zodpovědnost za všechny činy, které podnikli na sále nebo mimo něj.

Role šéfa chirurgie, Dr. Hardinga Hootena, se zhostil Alfred Molina, kterého můžete znát například z filmu Spider-Man 2, kde se objevil v roli Dr. Octopuse. Oddělení traumatologie má na starosti Dr. Jorge Villanueva, kterého hraje Ving Rhames (série Mission: Impossible, ER). V chirurgickém týmu najdeme i dva špičkové neurochirurgy, Jamieho Bambera (Battlestar Galactica) v roli Dr. Tylera Wilsona a Jennifer Finnigan (Bold and the Beautiful, Crossing Jordan) v roli Dr. Tiny Ridgeway. Chirurgický tým pak doplňují Dr. Sung Park (Keong Sim – malá role v seriálu Grey's Anatomy a také Law & Order), Dr. Sydney Napur (Sarayu Rao – Big Bang Theory), Dr. Buck Tierney (Bill Irwin – CSI) a rezidentka Dr. Michelle Robidaux (Emily Swallow – Ringer, Southland).

Monday Mornings pochází z dílny Davida E. Kelleyho, známého tvůrce seriálů jako je Ally McBeal, Boston Legal, Practice, nebo podobně zaměřené Chicago Hope. Ten si k ruce přizval medicínského odborníka, neurochirurga a známého přispěvatele CNN v oblasti medicíny, Dr. Sanjaye Guptu. Režie se ujal Bill D'Elia, který s Kelleym spolupracoval už na jeho předchozích projektech.

Do nemocnice v Portlandu poprvé zavítáme v úterý 5. února díky kabelové stanici TNT, která bude seriál vysílat.

Zdroj: TNT

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů