My Little Pony: Friendship Is Magic (Můj malý Pony: Přátelství je magické)
95/100 - 17×

My Little Pony: Friendship Is Magic(Můj malý Pony: Přátelství je magické)

Na obrazovky se dostává již čtvrtá (restartovaná) generace poníků od společnosti Hasbro, kteří se v městečku Ponyville v bájné zemi Equestrii učí tomu, jaká je síla přátelství, a pomáhají nejen sami sobě v různých životních trampotách, ale i dalším obyvatelům městečka. V hlavních rolích: Twilight Sparkle, princezna Celestia, Applejack, Rarity, Fluttershy, Pinkie Pie a Rainbow Dash.

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | Discovery Kids Channel, HUB | 22 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Dobrodružný

Postavy

 • Pinkie Pie

  Pinkie Pie

  Pinkie Pie, celým jménem Pinkamena Diane Pie, je poník se zálibou v oslavách, které organizuje při každé příležitosti. Má veselou, bezstarostnou, často až chaotickou povahu. Pomáhá v místním pekařství a hlídává děti majitelů. V celém seriálu je pravděpodobně nejvýraznějším komickým prvkem, zvláště díky svým naprosto neadekvátním reakcím na dané situace. Reprezentuje element radosti. Jejím mazlíčkem je krokodýl Gummy, je s ním spoustu legrace !

  2010 -
 • Fluttershy

  Fluttershy

  Fluttershy je stejně jako Rainbow Dash pegas. Oproti ní je však naprosto klidná, trpělivá, hodná a bojácná, avšak je ochotna riskovat cokoliv pro dobro svých přátel. Nežije jako ostatní pegasové v Cloudsdale, ale v chatě na kraji Ponyville. Často je doprovázena svým svérázným králíkem Angelem. Díky své mírné a laskavé povaze reprezentuje element laskavosti.

  2010 -
 • Rarity

  Rarity

  Rarity je jednorožec se zálibou v módě. Touží se v tomto odvětví proslavit a dostat se do lepší společnosti. Je pečlivá a (občas až příliš) dbá na detaily. Provozuje vlastní obchod s oblečením a vlastní perskou kočku Opalescence. Reprezentuje element štědrosti.

  2010 -
 • Twilight Sparkle

  Twilight Sparkle

  Twilight Sparkle je hlavní protagonistka seriálu. Je to jednorožec (od poslední epizody třetí sezóny alicorn – okřídlený jednorožec) mimořádně nadaný schopností magie. V prvním díle první série se přestěhuje z Canterlotu (hlavního města Equestrie) do malého městečka Ponyville, kde žije i pracuje v knihovně společně se svým dračím asistentem Spikem a sovou Owloysiusem. Rovněž zde pokračuje ve svých studiích. Od konce třetí série se stává princeznou a alicornem. Reprezentuje element magie.

  2010 -
 • Princess Luna

  Princess Luna

  Nebo také Nightmare Moon pokud je transformována, nebo za jiných podmínek, je alicorn, mladší sestra Princess Celestie a také hlavní antagonista premiéry první série za Nightmare Moon. Stejně jako Princess Celestia je adoptivní teta Princess Cadance.

  2010 -
 • Princess Cadance

  Princess Cadance

  Celým jménem Princess Mi Amore Cadenza je alicorn, provdaná za Shining Armora, matka Fluffy Heart, švagrová a bývalá chůva Twilight Sparkle, adoptovaná neteř Princess Celestie a spoluvládce Crystal Empire společně se Shining Armorem.

  2012 -
 • Spike

  Spike

  Drak Spike je malý dráček a jedna ze sedmi hlavních postav My Little Pony Friendship is Magic. Je nejllepší přítel Twilight Sparkle a také její asistent. Je fialovo-zelený, má zelený dech, nejradši pojídá různé drahokamy a je zamilovaný do Rarity.

  2010 -
 • Princess Celestia

  Princess Celestia

  Princess Celestia je alicorn a spoluvládkyně Equestrie společně s její mladší sestrou Princess Lunou a adoptivní teta Princess Cadance. Každý den má na starost vynést slunce na oblohu. Má mazlíčka fénixe jménem Philomena.

  2010 -
 • Applejack

  Applejack

  Applejack je další z hlavních aktérek. Žije a pracuje na farmě na okraji Ponyville, společně se svým bratrem Big Macintoshem, babičkou Smithovou, mladší sestrou Apple Bloom a se svou fenou Winonou. Její rodina je však mnohem početnější a věnuje se pěstování a zpracovávání jablek po celé Equestrii. Velmi nerada sundavá svůj klobouk a mluví typickým jižanským přízvukem. Stejně jako Rainbow Dash, i ona je velmi pohybově nadaná a rády spolu soutěží. Je upřímná, dobromyslná, někdy však až příliš tvrdohlavá. Reprezentuje element upřímnosti.

  2010 -
 • Discord

  Discord

  „Draconequus“ neboli Discord je Element chaosu a rozporu. Má hlavu poníka a jeho tělo je složeno z několika druhů zvířat.

  2011 -
1

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů