Apocalypse: Stalin a podobné seriály

 • Apocalypse: The Second World War (Apokalypsa: 2. světová válka)

  Apocalypse: The Second World War (Apokalypsa: 2. světová válka)

  Pomocí netradičních záběrů se filmaři pokusili divákům nabídnout dokumentární formou unikátní pohled na hrůzy druhé světové války. Ty potkaly jak vojáky na frontě, tak i obyčejné lidi.

  Premiéra: 2009
 • Apocalypse: World War One (Apokalypsa: 1. světová válka)

  Apocalypse: World War One (Apokalypsa: 1. světová válka)

  Tato minisérie dopodrobna zpracovává dokumentární formou první světovou válku. Diváci tak mohou pomocí unikátních záběrů nahlédnout na bitevní pole a prožít hrůzu, kterou každý den války prožívali vojáci.

  Premiéra: 2014
 • D-Day Sacrifice (Den D – Paříž: Obětování)

  D-Day Sacrifice (Den D – Paříž: Obětování)

  Den D byl přelomovým dnem druhé světové války. Jak vlastně byla osvobozena Francie spojeneckými vojsky? Právě na to se zaměřuje dvoudílný dokument, který rozebírá dění od vylodění v Normandii po osvobození Paříže.

  Premiéra: 2014
 • Apocalypse: The Rise of Hitler (Apokalypsa: Vzestup Hitlera)

  Apocalypse: The Rise of Hitler (Apokalypsa: Vzestup Hitlera)

  Původně Adolf Hitler nepřestavoval nijak důležitého člověka, ale postupem času se vypracoval na obávaného německého diktátora, který chtěl vyhladit všechny rasy, jež jsou podle něj slabší než ta jeho. Právě tento dokument pojednává o tomto muži.

  Premiéra: 2011
 • Apocalypse: Stalin (Apokalypsa Stalin)

  Apocalypse: Stalin (Apokalypsa Stalin)

  Tato dokumentární minisérie zaměřuje svou pozornost na Josifa Stalina. Sleduje ho od jeho útlého začátku a zpracovává jeho proměnu v chladnokrevného vládce Sovětského svazu.

  Premiéra: 2015
 • Apocalypse: The Battle of Verdun (Apokalypsa První světová válka: Verdun)

  Apocalypse: The Battle of Verdun (Apokalypsa První světová válka: Verdun)

  Bitva u Verdunu patří mezi nekrvavější bitvy všech dob. V poměrně malé oblasti tehdy zahynulo více jak 700 tisíc vojáků, kteří tu bojovali téměř jeden rok.

  Premiéra: 2015
 • Apocalypse: War of Worlds 1945-1991 (Apokalypsa: Válka světů)

  Apocalypse: War of Worlds 1945-1991 (Apokalypsa: Válka světů)

  V průběhu let 1945–1991 se svět vyvíjel na základě dvou světů, kde oba z nich vyznávaly jiný režim. Zatímco na jedné straně stálo USA, na druhé straně byl Sovětský svaz. Obě strany měly ve svém držení atomové bomby, ale nemohly je použít, protože by si tím podepsali vlastní ortel.

  Premiéra: 2019
 • World War II in Colour (Druhá světová válka v barvě)

  World War II in Colour (Druhá světová válka v barvě)

  V průběhu druhé světové války byla pořízena spousta záběrů, která se dochovala. Nicméně všechny jsou černobílé, a tak se odborníci pustili do jejich kolorování. Výsledný dokument představuje výsledek jejich práce.

  Premiéra: 2009
 • Hitler's Generals (Hitlerovi muži)

  Hitler's Generals (Hitlerovi muži)

  V roce 1996 se německá stanice ZDF rozhodla zpracovat druhou světovou válku, a to formou dokumentu. Pod drobnohledem tu jsou především muži, kteří se pohybovali kolem samotného Vůdce.

  Premiéra: 1996
 • World War 1 in Colour (První světová válka v barvě)

  World War 1 in Colour (První světová válka v barvě)

  První světová válka proběhla v době, kdy technologie ještě nebyla nijak vyspělá. Máme tu ale 21. století, a tak se odborníci pustili do kolorování zachycených záběrů. Ty jsou prezentovány divákům společně s exkluzivními rozhovory.

  Premiéra: 2003
 • Apocalypse: Hitler Takes on the West (Apokalypsa: Hitlerův výpad na západ)

  Apocalypse: Hitler Takes on the West (Apokalypsa: Hitlerův výpad na západ)

  Když Hitler napadl oblast Francie a Beneluxu, všude zavládl zmatek. Dokument sleduje právě tuto etapu druhé světové války, a to jak skrze archivní záběry, tak i exkluzivní rozhovory.

  Premiéra: 2021
 • The Pyramid Code (Mýty a fakta historie: Pyramidy?)

  The Pyramid Code (Mýty a fakta historie: Pyramidy?)

  Kanadská profesorka Carmen Boulter tvrdí, že pyramidy nebyly postaveny cca 2 500 let před naším letopočtem, což je obecně přijatý fakt, ale ještě dříve. Dokáže pomocí vědy vysvětlit své tvrzení?

  Premiéra: 2009
 • Into the Universe with Stephen Hawking

  Into the Universe with Stephen Hawking

  Stephen Hawking, jeden z největších mozků planety Země, představuje divákům nekonečný vesmír. Dokument kombinuje jak počítačové animace a živé záběry, tak i snímky pořízené samotným NASA.

  Premiéra: 2010
 • World War II: The Price of Empire (Druhá světová válka: Cena říše)

  World War II: The Price of Empire (Druhá světová válka: Cena říše)

  Filmové archivy jsou poměrně bohaté na záběry z druhé světové války, která změnila běh dějin. V tomto dokumentu jsou tyto záběry nabídnuty divákům a jsou doplněny o svědectví, která byla pořízena pouze pro tento dokument.

  Premiéra: 2016
 • Life (2009) (Život)

  Life (2009) (Život)

  Život na Zemi je něco unikátního, i když si to mnozí vlastně ani neuvědomují. Tento dokument zachycuje pomocí jedinečné techniky ty nejúžasnější momenty, které jsou v přírodě k vidění.

  Premiéra: 2009
 • Na cestě

  Na cestě

  Dokumentární seriál Na cestě vysílá Česká televize už od roku 2006. Jednotlivé díly představují zvyky a typické rysy regionů z celého světa, které divákům prezentuje duo vypravěčů tvořené Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem.

  Premiéra: 2006
 • The World at War (Svět ve válce)

  The World at War (Svět ve válce)

  Druhá světová válka změnila dějiny, protože se do nich zapsala jako ta nejkrvavější. V roce 1973 vznikl dechberoucí dokument, který mapoval právě tento válečný konflikt. Svědectví tu podávají jeho samotní účastníci.

  Premiéra: 1973
 • Neymar: The Perfect Chaos (Neymar: Dokonalý chaos)

  Neymar: The Perfect Chaos (Neymar: Dokonalý chaos)

  Neymar sice patří mezi nejoblíbenější fotbalisty, ale kritici ho nemohou vystát. Právě proto vznikl dokument zaměřený na tohoto talentovaného hráče, ve kterém je představen jeho osobní i fotbalový život.

  Premiéra: 2022
 • Battlestar Galactica: The Resistance

  Battlestar Galactica: The Resistance

  Minisérie ze světa seriálu Battlestar Galactica, která se dějově odehrává mezi druhou a třetí řadou hlavního seriálu. Příběh se zaměřuje na dění v Nové Caprice, kde zrovna vzniká odbojové hnutí.

  Premiéra: 2006
 • On je žena!

  On je žena!

  Zinu právě vyhodili z divadla, a tak si hledá novou práci. Když všechny její pokusy skončí neúspěchem, zjistí, že v televizi hledají moderátora do večerních novin. Problém je však ten, že hledají muže, nikoliv ženu, a tak se Zina s pomocí své kamarádky maskérky přestrojí za muže a práci dostane.

  Premiéra: 2005

Na Edně si můžete seriály přidat do oblíbených a sledovat pak jen ty, které vás zajímají. Když má pak hodně lidí mezi oblíbenými seriál „A“ a současně seriál „B“, myslíme si, že ostatním, kteří zatím mají rádi jen seriál „A“, by se mohl „B“ také líbit.

Ve skutečnosti je to trochu složitější, ale takhle naše doporučování zjednodušeně funguje.

Neznáme ale vkus každého návštěvníka Edny a doporučování je jen matematika. Berte proto výsledky skutečně jako tipy „Co by se vám mohlo líbit.“ Ne jako stoprocentní jistotu, že se vám to skutečně líbit bude."

Filtr seriálů