The Simpsons (Simpsonovi)
95/100 - 311×

The Simpsons(Simpsonovi)

Příběhy žluté rodinky Simpsonů, animovaná parodie na americký středostavovský rodinný život. Homera, Marge, Barta, Lisu a Maggie znají diváci po celém světě a nekompromisní humor se brzy stal ideálem celé jedné generace. Pro americké celebrity jakéhokoliv typu se alespoň štěk v seriálu stal prestižní záležitostí, hlášky jako „D´oh“ či „meh“ jsou nedílnou součástí mluvy teenagerů a nejen hlavní postavy jsou dnes už nedílnou součástí americké popkultury. A jako jeden z mála seriálů se Simpsonovi v roce 2007 úspěšně přenesly i na filmové plátno.

USA | 1989 | Pauza
vysílání
29 sezón | FOX | 22 minut


15 nejsledovanějších epizod Simpsonových

15 nejsledovanějších epizod Simpsonových

Portál whatculture.com představil 15 nejsledova­nějších epizod Simpsonových, které si zde představíme. Nebude asi s podivem, že pochází hluboko z před-internetové doby.


0 0
16.12.2014

15) 26,8 milionů

2. série 15. díl – Oh Brother, Where Art Thou / Ach Rodný Bratře, Kde Tě Mám 

Tento díl pochází ještě z doby před hvězdnými hosty a vedlejšími postavami, kdy se FOX rozhodl odhalit, že Homer není jedináček. A to díky jeho bratrovi – Herbovi – který byl přesným opakem Homera – úspěšný, bohatý a vlasatý. Vzájemně si však záviděli. Při výměně svých rolí však Herb Homera přecenil a ten jeho firmu položil. Roli Herba si zahrál Danny DeVito a to i v další sérii.

14) 27,1 milionů

1. série 9. díl – Bart The General / Bart generálem aneb kdopak by se Nelsona bál 

Dlouho předtím, než se Nelson zamiloval do Lízy, se Bart rozhodl chránit její čest před místním tyranem a opakovaně to za to schytal. Bart se pak pustí do otevřené války proti Nelsonovi. V díle se také objeví postava jako vystřihnutá z Tarantinových filmů – Herman – jednoruký psychopat fungující jako Bartův pomocník.


13) 27,1 milionů

1. série 13. díl – Some Enchanted Evening / Hezkej večer 

Oficiálně první vyrobená epizoda, ale odvysílána jako poslední v sérii. V této epizodě Marge řeší v rádiu své manželské problémy a děti bojují se zlou paní na hlídání jménem Drákulka Halamová.

12) 27,4 milionů

1. série 6. díl – Moaning Liza / Smutná Líza

První díl odhalující Líziny hudební sklony, ve kterém se představila jazzová legenda Murphy Krvavá dáseň. I díky němu sklidil výrazný úspěch.

11) 27,4 milionů

2. série 3. díl – Treehouse of Horror / Zvlášť strašidelní Simpsonovi 

Vůbec první čarodějnický speciál (z doby, kdy se tak ještě nejmenoval) a jeden z nejlepších vůbec. V tomto díle si pohráli s dílem E. A. Poeho – Havran, který se pak objevoval i v dalších epizodách. Poprvé se zde také ukázali mimozemšťané Kang s Kodosem. Úspěch této epizody dal vzniknout skvělé Halloweenské tradici.

10) 27,5 milionů

1. série 3. díl – Homer's Odyssey / Homerova odysea 

Atomová epizoda, ve které Homera vyhodí z elektrárny a po neúspěších při hledání práce se rozhodne pro sebevraždu, ale rodina ho zachrání. Jako jedna z vůbec prvních animovaných show se zde Simpsonovi nad hlubšími tématy jako zapovězení, sebevražda a jaderná bezpečnost. Poprvé se zde objevil pan Burns, Smithers a také tříoká rybka Blinky.

9) 27,6 milionů

1. série 7. díl – The Call Of The Simpsons / Volání přírody 

Soused Flanders si pořídí nový přívěs, Simpsonovi nemohou zůstat pozadu. A tak se svým novým ojetým přívěsem vyrážejí do přírody. Vůz uvízne nad propastí, Homer s Bartem se ztratí a zapadnou v bažinách. Homer se dostává do středu pozornosti médií i vědeckých laboratoří – coby blíže neidentifikovatelný tvor z bažin… V tomto díle se poprvé vyskytují Rod Flanders,kovboj Bob a Maude Flandersová.

8) 28 milionů

1. série 8. díl – Telltale Head / Mluvící hlava

Tvůrci si zde pohráli s tím, zda je Bart špatný, nebo ne. Aby oslnil ostatní kluky, uřízne hlavu sochy zakladatele města Jebediaha Springfielda, ale setká se s nepochopením a později zlostí celého města. Po sdělení svého příběhu ale tato událost město a jeho obyvatele spíše spojí.

7) 28,6 milionů

4. série 10. díl – Lisa’s First Word / Lízino první slovo 

Epizoda ukazuje sourozenecké vztahy Barta a Lízy a v podstatě celou situaci rodiny Simpsonů od jejího počátku, jak se snaží přežít. V tomto díle také Maggie poprvé promluví, řekne „táta“, i když s jejím prvním slovem se v průběhu seriálu trochu hýbalo ve flashbacích.

6) 29,9 milionů

2. série 2. díl – Simpson And Delilah / Homerova dobrá víla 

Homer se dozví o přípravku na růst vlasů. Ten však stojí 1000 dolarů a to si nemůže dovolit. Objedná si proto přípravek přes Springfieldskou jadernou elektrárnu a podaří se mu tento obchod skrýt v nákladech. Během krátké doby jeho vlasy opravdu dorostou. Rázem se stává přitažlivější pro Marge a pan Burns si jej díky novým vlasů oblíbí a povýší ho. Homer si najme oddaného asistenta Karla, který mu ve všem pomáhá v nové funkci. Smithers ale na Homera žárlí a také přijde na to, že si přípravek na vlasy objednal přes elektrárnu. Asistent Karl vezme vše na sebe a je propuštěn. Homer bez asistenta jen těžko dokáže plnit úkoly své funkce a navíc mu Bart rozbije lahvičku s přípravkem na vlasy. Zakrátko Homerovi opět vypadají vlasy a pan Burns jej dá na jeho stará místo v elektrárně.

5) 30,3 milionů

1. série 10. díl – Homer’s Night Out / Světák Homer 

Homer jde na oslavu a shodou okolností do stejné restaurace jde Marge s dětmi na večeři. Bart si všimne Homera, jak opilý tančí na stole s břišní tanečnicí a vyfotí jej. Fotografii na kopírce rozmnoží a ta se rychle rozšíří po městě. Homerovo manželství je ohrožené a Marge se bojí, aby Bart nedostal špatný příklad. Homer se tedy rozhodne, že Barta s tanečnicí seznámí, aby viděl, že je to obyčejná žena.

4) 30,4 milionů

1. série 12. díl – Krusty Gets Busted /Je Šáša vinen? 

Šáša Krusty je obviněn z přepadení Kwik-E-Martu. Homer tam zrovna ve chvíli přepadení nakupuje zmrzlinu na večer. Navíc je Krusty zachycen bezpečnostní kamerou. Pro Barta a Lízu je šáša idolem a nechtějí uvěřit tomu, že by spáchal něco takového. Snaží se přijít celé věci na kloub. Zjistí, že Kwik-E-Mart přepadl šášův kolega Levák Bob se šášovou maskou, kvůli tomu že ho při představení ponižoval. Krusty je osvobozen a Levák Bob je zavřen do vězení.

3) 31,2 milionů

1. série 11. díl – The Crepes Of Wrath / Kyselé hrozny sladké Francie 

Bart zlobí více než kdy jindy a tak ředitel Seymour Skinner navrhne Simpsonovým výměnný pobyt pro Barta ve Francii. Simpsonovi na to přistoupí a na oplátku si musí vzít k sobě albánského studenta Adila. Bart ve Francii zažívá perné časy a chce za každou cenu utéct. Mezitím ve Springfieldu si Homer velice oblíbí Adila, který má zájem o jeho práci v jaderné elektrárně, dokonce mu ukazuje plány elektrárny. Později se zjistí, že Adil je špión, který získává informace o jaderných technologiích, a je vyměněn za amerického dětského špióna. Bart se vrátí z Francie jako hrdina.

2) 33,5 milionů

1. série 9. díl – Life On the Fast Lane / Ve víru vášně 

Homer zapomene koupit Marge dárek k narozeninám a tak jí dá věc, která se hodí hlavně jemu, bowlingovou kouli. Marge se ale vzepře a jde hrát bowling. Seznámí se zde s francouzským instruktorem Jaquesem. S tím se velice sblíží a Homer začne žárlit a bát se o své manželství. Pokouší se Marge připomenout, kde je její rodina a domov. Marge se nakonec k Homerovi vrátí.

1) 33,6 milionů

2. série 1. díl – Bart Gets An F / Bart propadá

Potom co ve škole Bart popsal knihu o ostrově pokladů, každý poznal, že ji nikdy nečetl. Je jasné, že viděl jen obal knihy a ten popisuje. Učitelka Krabappelová se zeptá na jména pirátů v knize a Bart nedokáže odpovědět. Po škole ho učitelka varuje před zkouškovým obdobím. Bart se snaží učit ale pořád to odkládá. Další den se ve třídě Bart zhroutí a ošetřovatelka ho pošle domů se zánětem žil. Po dalším testu Marge a Homer sjednávají schůzku s učitelkou a školním psychologem. Ti jim řeknou, že Bart má nedostatečnou a hrozí mu propadnutí. Bart potřebuje čtyřku a požádá Martina Prince o pomoc. Martin souhlasí a na oplátku chce, aby ho Bart naučil být víc populární. Po Bartově kurzu Martina přestane bavit učení a nesplní slib. Nakonec Bart nepropadne.

zdroj: http://whatculture.com/…des-time.php

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !