Survivor (Kdo přežije)
93/100 - 110×

Survivor(Kdo přežije)

Soutěžící odříznutí na odlehlých ostrovech nebo v divočině daleko od civilizace. Jejich úkol v této reality show je jediný: přežít. A tím taky vyhrát hromadu peněz, pokud se jim podaří odrovnat své soupeře a dostat se nenápadně do přízně ostatních. A že takových pár týdnů života bez elektřiny či pořádného jídla nejsou žádný med, o tom nás soutěžící přesvědčují už mnoho sezón.

USA | 2000 | Pauza
vysílání
48 sezón | CBS | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Reality show

Rob Mariano

Rob Mariano

Soutěžící čtvrté, osmé, dvacáté, dvacáté druhé série a čtyřicáté série a mentor v třicáté deváté řadě. Pracuje ve stavitelství. Je členem původních kmenů Maraamu, Chapera, Villains, Ometepe a Sele.

Sezóny 6
2002 - 2020

4. SÉRIE – MARQUESAS

Celé jméno: Robert Carlo „Boston Rob“ Mariano

Datum narození: 25. prosince 1975

Věk: 25

Bydliště: Canton, Massachusetts

Zaměstnání: mistr ve stavební společnosti a trenér inline hokejového týmu na Bostonské univerzitě

Životopis: Rob od mala vyrůstal v Bostonu. Chodil na střední školu Xaverian Brothers, kde hrál v hokejovém a golfovém týmu. Svému golfovému týmu pomohl vyhrát státní šampionát v letech 1991 a 1992. Poté začal chodit na Bostonskou univerzitu, kde se věnoval boxování a rugby. V roce 1999 získal bakalářský titul z psychologie a jednou se chce stát doktorem. Když se stal trenérem na Bostonské univerzitě, vedl svůj tým v roce 2001 na Šampionát ligy a posléze i na Národní turnaj, kde se jim podařilo zvítězit nad šampiony z předešlých dvou let Michigan State Spartans.

Zájmy: Hokej, rybaření, hraní karetních her.

Rodina: rodiče Bob a Linda, bratr Mike a sestra Heather

Hra:

 • Kmeny: Maraamu (žlutý) → Rotu (modrý) → Soliantu (růžový, spolčený kmen)
 • Umístění: 10/16 (21 dní)

8. SÉRIE – ALL-STARS

Věk: 27

Bydliště: Canton, Massachusetts

Zaměstnání: mistr ve stavební společnosti, barman na částečný úvazek, trenér inline hokejového týmu na Bostonské univerzitě (už od jeho založení v roce 1999)

Životopis: Rob nadále pokračuje s trénováním inline hokejového týmu, který od minula už vedl na další dva Národní turnaje a jeden Ligový šampionát.

Co je u něj nového od minulé hry: Rob se objevoval na několika charitativních událostech, užívá si cestování po světě a předešlé léto uváděl soutěž Hawaiian Tropic Model Search Competition v Bostonu. Se svým otcem byl na dovolené v Itálii a při minulém Dni práce na Fenway Parku zahajoval svým prvním hodem baseballový zápas mezi Red Sox a Yankees.

Hra:

 • Kmeny: Chapera (červený) → Chapera (červený) → Mogo Mogo (zelený) → Chaboga Mogo (modrý, spolčený kmen)
 • Umístění: 2/18 (39 dní, finalista)

20. SÉRIE – HEROES VS. VILLAINS

Věk: 33

Bydliště: Pensacola, Florida

Jaký je tvůj osobní úspěch? Mé manželství a narození mého dítěte.

Co nebo kdo tě v životě inspiruje? Má rodina.

Jaký je tvůj oblíbený moment z předešlé řady? Požádání Amber o ruku při živém přenosu.

Kterého hráče z předchozích řad nejvíce respektuješ? Amber.

Kterého hráče z předchozích řad nejméně respektuješ? Nikoho.

Proč ses vrátil do hry? Abych vyhrál!

Hra:

 • Kmeny: Villains (červený)
 • Umístění: 13/20 (18 dní)

22. SÉRIE – REDEMPTION ISLAND

Věk: 34

Bydliště: Pensacola, Florida

Rodina: manželka Amber, dcery Lucia Rose a Carina Rose

Proč ses vrátil do hry? Abych vyhrál! Je to, jako bych se už téměř deset let snažil pokořit horu, ale nemůžu přestat, dokud nebudu na vrcholu.

Proč si myslíš, že bude tato série jiná? Myslím, že jsem už předvedl co se dalo pokaždé, co jsem hrál a vždy jsem udělal to, co jsem říkal, že udělám. Tuhle hru jsem hrál už třikrát. Spoustu věcí se pokaždé pokazilo a doufám, že to tentokrát udělám správně.

Hra:

 • Kmeny: Ometepe (oranžový) → Murlonio (černý, spolčený kmen)
 • Umístění: 1/18 (39 dní, vítěz)

39. SÉRIE – ISLAND OF THE IDOLS

Role: Mentor

Věk: 43

Za který konkrétní úspěch v Survivoru sis zasloužil přídomek „symbol“? Hrál jsem Survivor čtyřikrát v průběhu téměř dvou desetiletí. Byl jsem svědkem vývoje hry a jsem zběhlý ve všech třech hlavních aspektech hry – v sociální, fyzické i strategicko-psychologické složce. Asi bych se nenazval symbolem – já ten název nevymyslel – ale určitě vím, co dělám!

Jak můžeš novým hráčům pomoci stát se Posledním přeživším? Rozumím úplným základům – třeba jak rozdělat oheň, postavit přístřešek nebo chytat ryby. Také ovládám komplexnější sociální dynamiku hry – a samozřejmě i různé taktické přístupy.

Bude pro tebe role mentora v něčem jinou výzvou než samotná účast ve hře? Myslím, že nejtěžší pro mě bude nemoci se účastnit hry samotné. Jsem od přírody soupeřivý, takže pozorovat hru od postranní čáry pro mě asi bude těžké.

Jelikož se nebudeš účastnit hry samotné v tradičním slova smyslu, kterému hernímu prvku jsi rád, že se vyhneš? Jelikož mě nikdo nebude moci vyloučit, budu mít čas užívat si samotný aspekt přežití (život v táboře). Mám zkušenosti ze stavitelství, takže se budu soustředit na výstavbu toho nejdokonalejšího přístřešku – nejlepšího, jaký se v Survivoru objevil!

40. SÉRIE – WINNERS AT WAR

Věk:

Bydliště:

Zaměstnání:

Zájmy:

Co tě vytáčí?

Tři slova, která tě vystihují?

Kdy jsi začal sledovat Survivor?

Sleduješ tuto show stále?

Kdo tě v životě inspiruje?

Co znamená Survivor pro tebe a tvou rodinu?

Jak Survivor změnil tvůj život?

Co pro tebe znamená být součástí této 20leté televizní show?

Jak odlišně budeš hrát oproti předchozí sérii?

Hra:

 • Kmeny: Sele (modrý)
 • Umístění: ?/20 (? dní)

Zajímavosti:

 • Rob požádal svou spoluhráčku Amber o ruku v přímém přenosu před ohlášením vítěze série All-Stars. Vzali se 16. dubna 2005 na Bahamách.
 • V roce 2004 se Rob a Amber účastnili sedmé série soutěže The Amazing Race. Podařilo se jim vyhrát čtyři kola a nakonec se umístili na druhém místě. Znovu se v soutěži objevili v roce 2007 v jedenácté sérii, kde výhrách v prvních třech kolech vypadli. Umístili se tak na osmém místě.
 • V roce 2010 byl Rob přidán do Síně slávy Survivoru.
 • Rob napsal knihu The Boston Rob Rulebook, která se zabývá jeho strategií v Survivoru a jeho životem.
 • Spolu s Amber hráli v pořadu Rob and Amber: Against the Odds, ve kterém se vydali do Las Vegas, aby si zde Rob mohl splnit svůj sen stát se profesionálním hráčem pokeru.
 • S Amber mají celkem čtyři dcery – Lucia Rose (nar. 2009), Carina Rose (nar. 2010), Isabetta Rose (nar. 2013) a Adelina Rose (nar. 2014).

Rekordy:

 • Rob je jedním z šesti hráčů, kteří zažili všechny fáze hry (vyřazení před sloučením, po sloučení, účast na závěrečné kmenové radě). Dalšími hráči jsou Colby Donaldson, Tina Wesson, Stephenie LaGrossa, Tyson Apostol, J.T. Thomas a Aubry Bracco.
 • Rob je prvním hráčem, který se účastnil čtyř sérií. Poté ho následovali Rupert Boneham, Cirie Fields a Ozzy Lusth.
 • Rob je jedním z pěti soutěžících, kteří se na závěrečnou kmenovou radu dostali dvakrát. Dalšími jsou Amanda Kimmel, Russel Hantz, Sandra Diaz-Twine a Parvati Shallow. Z toho Sandra, Rob a Parvati vyhráli alespoň jednou.
 • Ačkoliv hrál Rob už čtyřikrát, tak ani jednou se nestal porotcem.
 • Rob je jedním z šesti vítězů, kteří hráli alespoň třikrát. Dalšími jsou Tyson Apostol, Tina Wesson, Parvati Shallow, J.T. Thomas a Sandra Diaz-Twine.
 • Rob je jediný finalista, co prohrál a v pozdější sérii se mu podařilo vyhrát.
 • Rob drží rekord nejvíce vyhraných individuálních imunit za celou účast v Survivoru, má jich na svém kontě celkem devět. Stejně tak drží rekord za nejvíce kmenových výher (16).
 • Rob společně s Amber, Colbym, Jerri, Tinou, Ethanem, Rupertem a Coachem jsou jediní soutěžící, kteří zažili série o 16, 18 a 20 soutěžících.
 • Rob je první mužský vítěz, který vyhrál jako navrátilec. Před ním to dokázaly Amber, Parvati a Sandra a po něm ještě Cochran, Tyson, Jeremy a Sarah.
 • Ve všech sériích, ve kterých Rob byl, tak se vítězem stál někdo z jeho původního kmene. Společně s ním to tak má i Andrea Boehlke.

Zdroj: CBS (1, 2, 3, 4, 5, 6), Foto: CBS

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Bobik73737

Za mě osobně až zbytečně přeceňovaný hráč. Nikdy jsem ho příliš nemusel. V Survivoru byla řada zábavnějších a zajímavějších hráčů než Rob Mariano.

23.1.2022 | 0:46:04
mcnakladak

Jedna z něvětších legend téhle soutěže. už od jeho první hry mě bavil jeho mafiánskýma praktikama aplikovaných do sociální stránky hry. Tenhle borec dává do hry celý svoje srdce a energii. Má můj respekt

22.5.2021 | 3:03:47
S.T.A.L.K.E.R.

Legenda. Vzpomínka na dětství. Ty roky se nedají vymazat. Celý jeho Survivor život jsem neuvěřitelně prožíval. Děkuji ti za ty vzpomínky.

5.10.2020 | 0:10:56
elektra

Prostě legenda Survivora.

21.5.2020 | 19:06:15
Annie2809

Mě tenhle člověk nepřestává udivovat. :D Je skvělej.

26.3.2020 | 14:55:06
JeyJ

Nepostavili mu totem jen tak z bůh darma, ale jsem fakt zvědavej jak si povede proti ostatním vítězům. Zdá se mi že má fakt problémy v momentě kdy ho přestanou ty lidi poslouchat na slovo a nevychází mu plány.

7.3.2020 | 16:34:33
lea.m

Nejlepší hráč jaký kdy v téhle soutěži byl.

9.2.2020 | 19:07:21

Nepřehlédněte

Královny Survivoru spolu opět soupeří, tentokrát ve vražedné hře

Královny Survivoru spolu opět soupeří, tentokrát ve vražedné hře

Sandra Diaz-Twine a Parvati Shallow. Jedna oficiální královna Survivoru a druhá neoficiální. Obě se o titul královny stále přetahují a nyní mají možnost si spolu opět zasoupeřit v show s názvem The Traitors, kde bude jedna moct tu druhou zavraždit.

Reklama

Oblíbení soutěžící S42

Galerie

Galerie

Největší oblíbenci

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama