The Haunting of Bly Manor (Záhadné sídlo Bly)
83/100 - 51×

The Haunting of Bly Manor(Záhadné sídlo Bly)

Po obřím úspěchu Domu na kopci se hororová superhvězda Mike Flanagan vrací v pokračování antologické série The Haunting ke své jedinečné vizi pohrávající si s vnitřním lidským strachem. Flanagan se v další mrazivé televizní předělávce pohrouží do sféry gotického hororu ukovat devítidílnou minisérii po vzoru strašidelných příběhů spisovatele Henryho Jamese. V seriálu Záhadné sídlo Bly sledujeme osud mladé chůvy, kterak odhaluje zvrácenou stránku domu Bly a padá do propasti přetékající děsivými tajemstvími.

USA | 2020 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Netflix | 55 minut
žánr
Hororový, Nadpřirozený, Thriller


Pokračování antologie The Haunting stále nedostalo zelenou

Pokračování antologie The Haunting stále nedostalo zelenou

Po uvedení druhé série hororového titulu The Haunting se o budoucnosti antologie téměř přestalo mluvit. Její tvůrce má pro Netflix rozpracovány jiné ambiciózní projekty, a proto se v jeho nabitém kalendáři stále nenašlo místo pro plány na třetí strašidelný dům.

5 4
7.4.2021

Traumatizující příběh rodiny Crainových se stal v roce 2018 jedním z nejsledovanějších seriálových titulů, k němuž si Netflix bez váhání doobjednal další díly. Streamovací služba si následně chtěla vzít Mika Flanagana a Trevora Macyho pod svá křídla, s čímž oba showrunneři souhlasili a se streamerem podepsali dlouholetou spolupráci, která jejich produkční společnosti Intrepid Pictures vynesla možnost podílet se na tvorbě nového obsahu. Netflix rovněž zařadil do své videotéky předešlou filmovou tvorbu obou pánů.

The Haunting of Hill House měl dokonale uzavřený konec, a proto nepřicházelo v úvahu dále rozpitvávat jednotlivé osudy postav, které přežily události velkého finále. Flanagan místo toho projevil zájem ponořit se do duchařské sbírky povídek spisovatele Henryho Jamese, kterého proslavil gotický horor The Turn of the Screw. Román o guvernantce, jejíž svěřence napadly ztrápené duše, přispěl k dílům, které jsou dnes považovány za základy hororového žánru. Netrvalo dlouho, nápad se zrealizoval a o dva roky později následoval dlouho očekávaný přesun z Domu na kopci do osamělého sídla Bly.


Antologie The Haunting stále nemá třetí sérii jistou.

Victorii Pedretti coby mladé chůvě Dani Claytonové se podařilo okouzlit fanoušky a její tragický střet s nadpřirozenem byl diváckou obcí kladně přijat, nicméně ani po šesti měsících není jasné, zdali antologii dohořela svíčka. O budoucnosti série se nedávno rozpovídal Flanagan: „Momentálně neplánujeme další pokračování, ale nikdy neříkej nikdy. V současné době věnujeme veškerou pozornost projektům, které dorazí v roce 2021 a v budoucnu. Jakmile se něco změní, okamžitě vás o tom zpravíme.“

Plány na další rozšíření duchařských příběhů upozadil vývoj dvou nových seriálů, které vznikají pro Netflix pod taktovkou Intrepid Pictures. Nejočekávanější novinkou z hororového soudku bude pro letošního rok Midnight Mass, na níž Flanagan pracoval dlouhých sedm let. Limitovaná série má za sebou produkční fázi a již nyní víme, že se bude skládat ze sedmi epizod, které budou sledovat tajemného kněze, jehož příchod do maloměsta spustí řetězec prazvláštních událostí. Impozantní je především herecký ansámbl, který je složen z takřka všech herců, s nimiž Flanagan v minulosti spolupracoval. Těšit se můžeme i na tváře z Hill Housu a Bly Manor. Druhou připravovanou žánrovkou datovanou na příští rok bude Půlnoční klub, který protká knihy Christophera Pikea do jednoho velkého komplexního zážitku.

Dáte šanci nově vznikajícím seriálům, než se rozhodne o osudu antologie The Haunting?

Foto: Netflix

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

S českými titulky nebo s českým dabingem

Epizoda S01E09: The Beast in the Jungle

cz100%
DOKONČENO

Všech devět epizod si na českém rozhraní Netflixu můžete pustit jednak s českým dabingem, jednak v originálním změní s českými titulky. Seriál najdete v nabídce Netflixu.

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama