The Spanish Princess (Španělská princezna)
75/100 - 28×

The Spanish Princess(Španělská princezna)

Španělská princezna je volné pokračování seriálu Bílá princezna. Hlavní postavou je Kateřina Aragorská, seriál se snaží zachytit intriky na královském dvoře a životy žen v 16. století.

USA | 2019 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | Starz | 50 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický

The Spanish Princess - Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
JS

Nakoniec to bolo vcelku uchádzajúce, aj keď nie také dobré ako predchádzajúce seriály. Najlepšie postavy boli nepochybne obe Margarétky, ku koncu už tak nevadil vyšší vek Kataríny. Je fajn, že kým Tudorovci ju vykresľovali takmer ako sväticu, tu mi prišla povahovo realistickejšia. No a v momente, keď Harríkovi vyžehlili vlasy už ušiel aj on.

8.8.2019 | 16:58:33
Nowobject

Španělská princezna je dle mě historický seriál, který se povedl i přes to, že některé události a postavy z předlohy byly změněny. Změněn byl hlavně Jindra, tvůrci mu přidali dobrých 5 let věku k dobru a proto 1.řadu hodnotím jen čtyřmi hvězdami 80%. Jsem rád, že uvidíme ještě 2.řadu, jelikož zde ještě nebylo ztvárněno mnoho dalších historických zajímavostí. Pokud by 2.řada Španělské princezny měla navázat na Tudorovce z let 2007–2010, tedy cca na rok 1518, toho roku Bes Blountová počala Jindřicha Fitzroye, pak v dalším ději uvidíme soužití Jindřicha a Kateřiny, narození dcery Marie plus neúspěšné porody a především konflikt Anglie s Francii a Skotskem, kde by měla hrát i svoji klíčovou roli Skotská Královna Markéta Tudorovna, sestra Marie Tudorovna a Markéta Pole hraběnky ze Salisbury:-)

20.7.2019 | 21:50:06
Whitewolf114

Seriál mě naprosto chytil. Takové další pokračování Bílé princezny. Španělská princezna mě snad chytila víc než ta bílá. Hlavní postavu mám strašně ráda. Už se nemůžu dočkat pokračování. Tento seriál má vše, co má mít a to kapku romantiky, plno historie (Kdo nezná tuto část historie, tento seriál mu je nenuceně oživí), intrik a díl od dílu je to více a více napínavý. Jediné, co mě trochu štve tak změna herců z bílé princezny. Hlavní postavy z bílé princezny jsem měla velmi ráda a když se naplnil jejich osud ve Španělské princezně tak mi to tak smutné a tragické nepřipadalo. Kateřina je ale skvělá. Je tvrdá, ambiciozní, drsná a zároveň velmi statečná, milá, chápavá, empatická a starostlivá. Má vše, co má princezna mít. Seriál sice nebude mít mnoho řad ale je to skvělá podívaná. Doporučuji

14.7.2019 | 17:26:42
Limitsalv

Španělská princezna Kateřina Aragonská je důstojné pokračování Bílé princezny (vlastně i Bílé královny) dle knižní předlohy Konstantní (věčná) princezna a Královo prokletí od autorky Philippy Gregory. Příběh tak vyplnit mezeru mezi již zmíněnou Bílou princeznou a Tudorovci. Je třeba uvézt, že některé události a postavy byly změněny, nicméně příběh princezny Kateřiny Aragonské má všechny náležitosti historického seriálu. Její postava se též jednotlivými díly vyvíjí a její povaha pokorně mění. Četl jsem od autorky Konstantní princeznu a těšil jsem se na filmové ztvárnění. Za mě 80%. Nehleďte na hodnoceni od oskarky, udělejte si vlastní úsudek. Buď si knihy přečtěte nebo je tu seriál. Oskarka je dle svých příspěvků fanoušek seriálu Okresní přeboru a tento příběh nepochopila.

8.7.2019 | 9:33:53
oskarka

Druhořadý seriál.

2.7.2019 | 18:33:05

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů