Atlantis
72/100 - 77×

Atlantis

Seriál se odehrává v době legendárních hrdinů a mýtických stvoření. Zavede nás na tajemné místo. Do ztraceného města Atlantis, kde dochází k uctívání různých bohů, například bohyně s hady místo vlasů, ve městě jsou paláce tak rozsáhlé, že se říká, že je stavěli obři. Do města přichází mladý Jason a dobrodružství, které můžete znát z Řeckých bájí a pověstí začíná.

VB | 2013 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | BBC | 50 minut
hrají
Mark Addy (Hercules), Alexander Siddig (Minos),


Rozhovor s Jackem Donnellym

Rozhovor s Jackem Donnellym

Britská televizní stanice BBC zveřejnila ještě před startem seriálu rozhovory s hlavními postavami. Prvním z nich je představitel Jasona – Jack Donnelly.


0 0
21.11.2013

Toto je obrovský zlom pro Vás jako herce. Řekněte nám, jak jste se dostal k roli?

V lednu jsem byl vybrán mým agentem na konkurz, a pak jsem tam chodil na sérii zkoušek. Byla to velká věc a já nechtěl selhat, po tom, co jsem došel tak daleko. Strávil jsem asi půl hodiny před finálním konkurzem poslechem písničky „Eye of the Tiger“ z Rockyho, abych se psychicky připravil! Byl jsem totálně unavený v té době, když jsem přišel na řadu, ale alespoň mě to zbavilo nervů! Myslím, že předposlední konkurz trval asi dvě a půl hodiny a ten konečný asi tři s producentem, castingovým ředitelem, režisérem a pak zapojili Roberta Emmse, aby zjistili, jak by nám to spolu šlo. Roba jsem potkal asi rok předtím nějaký večer venku, takže jsem řekl producentům, že ho znám velmi dobře a pomyslel jsem si: ‚Prosím, pamatuj si mě, nebo tohle bude opravdu trapné.‘ Ale naštěstí si mě pamatoval! Poté jsme šli ven a já si nebyl jistý, jestli má nějaký vliv na konkurz, takže jsem mu jen pro případ koupil bagetu…


Byl Váš první den na place nervy drásající?

První den na place jsem byl velmi nervózní. Chtěl jsem to tak dlouho a pak jste najednou tady a chcete vědět, jestli to opravdu to opravdu zvládnete. Moje první scéna byl podzemní boj s Minotaurem, a protože to byly CGI efekty, nemusel jsem toho moc hrát a režisér mě jen honil okolo jeskyní se zelenou holí. První tři týdny jsem byl docela nervózní, ale jakmile jsem se do toho jednou dostal a začal se smát s Markem a Robem, uvolnil jsem se a celá tahle věc se stala spoustou zábavy.

Jason se zdá být velmi akční postava a my viděli některé působivé kousky-jaké přípravy jste dělal pro svou roli a děláte si své kaskadérské kousky sám?

Na konečném konkurzu se mě zeptali, jestli jsem fyzicky zdatný a já mám náhodou bratra v Cirque du Soleil, který byl fakt třída! To byl můj způsob, jak jsem odbočil od této otázky, neboť jsem nikdy nic takového nedělal! Takže od té doby, co jsem získal roli, dali mě dohromady s koordinátorem kaskadérů. Bylo to skvělé. Dával jsem velký pozor a dělal asi 95% mých kaskadérských kousků. Byl tu jeden kousek v Maroku, kde Jason skákal ze 40 stop vysoké zdi na zřícenou rohož pod ním, takže mi to nedovolili udělat a pak jsem to viděl udělat toho kaskadéra a pomyslel jsem si: ‚Víš co? Jsem v pohodě. Jdi do toho!

Jaký je Jason?

Je to dobrý chlap a velká legrace ho hrát. Je opravdu tvrdohlavá postava; má silný morální kompas a je velmi originální. Když ho potkáme, je to nováček v Atlantidě, diváci budou poznávat Atlantidu jeho očima. Jako člověk se stává více definován přes jeho vztah s Pythagorem a Herkulem. Jsou to první opravdoví přátelé, které si kdy udělal, protože se nikdy opravdu nehodil tam, odkud přišel.

Zdá se, že Jason má předzvěst velkého milostného příběh u s princeznou Ariadné?

To je jedna z nejhezčích věcí pro Jasona v jeho příběhu. Je to zajímavé, jak jsou oba z tak odlišných světů. Jason je odvážný a hrdinský a ví, co dělá, ale když přijde na Ariadné, ukáže se, že je ještě mladý kluk, který si není příliš jistý, a to v prokazování skutečné citlivosti. Pak na druhou stranu, Ariadné je princezna, která byla vychována, aby se stala královnou a vládla. Jason je první muž, který přijde do jejího života, takže ať cítí cokoli, je toho spousta, co hrát. Všechno je to legrace. Aiysha je prostě skvělá, prostě je čím dál tím zábavnější a zábavnější a máme toho spolu mnoho společné, takže je to opravdu snadné.

Jaká je nejlepší věc na tom hrát v tak velkém novém dramatu od BBC One?

Nejlepší věcí je, že mohu jezdit na koni a mít svůj vlastní meč! V mém posledním zaměstnání jsem pracoval pro propagační agenturu tím, že jsem rozdával letáky na ulici a neměl jsem meč nebo koně, takže tohle je mnohem lepší! Jako herec zkoušíte celou dobu nové věci a často máte na projekt jen několik dní, takže mít možnost hrát každý den je prostě skvělá a nemám ani pocit, že je to práce, protože se na place hodně smějeme a užíváme zábavy. Je to opravdu o tolik lepší, než jsem si představoval, že by mohlo být a myslel jsem si, že by bylo docela skvělé s tímto začít…

Jaké to je úzce spolupracovat s Markem Addym a Robertem Emmsem?

Je to skvělé. Vycházíme spolu opravdu dobře a myslím, že vztah mezi těmito třemi postavami je jedna z nejdůležitějších věcí v show, takže to, že spolu tak dobře vycházíme, jak vycházíme, pomáhá i show. Je to intenzivní; měli jsme společné snídaně, obědy a večeře posledních 6 měsíců!

Jak si myslíte, že se vyrovnáte s tím, že bude poznáván, když série začne?

Ještě jsem o tom nepřemýšlel. Pokud jsou lidé fanoušci této show a poznají mě z ní, pak je to skvělé a určitě je to něco, na co se budu těšit. Pokud bych mohl touto cestou komunikovat s lidmi a povídat si s nimi o Atlantidě, pak bych byl ještě šťastnější. Je to teď velmi vzrušující, stále natáčíme, takže získat reakce od lidí na ulici bude zajímavé a opravdu doufám, že se lidem bude líbit to, co jsme udělali. Novinářské promítání bylo úplně a naprosto neskutečné a nervy drásající-byl jsem natěšený celý týden, a když jsem přijel do Londýna, nervy naskočily. Zpočátku vše, co jsem mohl dělat, bylo vidět sám sebe na plátně a nemoct odtud utéct, ale naštěstí se mi podařilo se uvolnit a bylo tak skvělé mít zde bratry, aby mě podpořili. Byli naprosto skvělí a pomohli mi uvědomit si, jak je se třeba oddělit od toho, co se děje na plátně.

Kde a s kým budete sledovat první epizodu?

Moje mamka chtěla uspořádat velkou párty, ale já řekl: ‚V žádném případě!‘ Takže celá moje rodina to bude sledovat v mém bytě v Londýně. Jak to budou sledovat, pravděpodobně se budu krčit v rohu a sledovat jejich reakce. Doufejme, že to bude jednodušší, teď když jsem to viděl, ale hlavně ne žádná velká párty!

A jak se vám líbí postava Jasona?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!